Zalecenia przed operacją

ZABIEG OPERACYJNY W ZNIECZULENIU OGÓLNYM

1. Wymagane badania:

Badania krwi należy wykonać w terminie 7 dni przed planowanym zabiegiem.

– Przeciwciała anty HCV i anty HIV;

– Morfologia;

– Czas K-K, INR;

– Grupa krwi;

– Glikemia – poziom cukru;

– Jonogram;

– TSH;

– Mocznik, kreatynina u pacjentów powyżej 50. roku życia;

– EKG – powyżej 40. roku życia (ważne około 1 miesiąca);

– USG piersi (w przypadku plastyki piersi) – badanie ważne około 6 miesięcy.

2. W dniu zabiegu Pacjent musi być bezwzględnie zdrowy, również bez objawów przeziębienia, kataru, bólu gardła czy gorączki.

3. W dniu zabiegu dopuszcza się przyjęcie śniadania do godziny 8.00, pod postacią lekkiego pieczywa, nabiału (z wyjątkiem żółtego sera) i nabiału wzbogaconego owocami. Zaleca się spożycie płynów maksymalnie do godziny 9.00 w ilości około 0,5 litra, za wyjątkiem soków owocowych, herbaty owocowej – w tym również z cytryną – oraz napojów gazowanych.

4. W okresie 2 tygodni przed zabiegiem obowiązuje zakaz przyjmowania leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, gdyż mają niekorzystny wpływ na układ krzepnięcia krwi.

5. W okresie minimum 2 tygodni przed zabiegiem korzystnie jest zażywanie dużych dawek witaminy C (1000 mg / dziennie) oraz Rutinoscorbin 2 x 1 tabletka (rano i wieczorem).

6. 24 godziny przed zabiegiem obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu i palenia tytoniu.

7. Do kliniki proszę zabrać ze sobą piżamę (minimum 2 komplety), kapcie, przybory toaletowe, dowód osobisty.

8. Pacjentki poddające się zabiegom mogą mieć pomalowane paznokcie u rąk i nóg wyłącznie w kolorach pastelowych. Pacjentka do zabiegu operacyjnego nie powinna mieć na sobie biżuterii (w żadnej okolicy ciała). W przypadku zabiegów w okolicy powiek lub twarzy Pacjentka nie powinna mieć przedłużanych rzęs na minimum miesiąc przed zabiegiem.

ZABIEG OPERACYJNY W ZNIECZULENIU MIEJSCOWYM

1. W dniu zabiegu Pacjent musi być bezwzględnie zdrowy – również bez objawów przeziębienia, kataru, bólu gardła czy gorączki.

2. W dniu zabiegu dopuszcza się przyjęcie śniadania do godziny 12.00, pod postacią lekkiego pieczywa, nabiału (z wyjątkiem żółtego sera) i nabiału wzbogaconego owocami. Nie należy przyjmować płynów na dwie godziny przed planowanym zabiegiem.

3. W okresie 2 tygodni przed zabiegiem obowiązuje zakaz przyjmowania leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, gdyż mają niekorzystny wpływ na układ krzepnięcia krwi.

4. W okresie minimum 2 tygodni przed zabiegiem korzystnie jest zażywanie dużych dawek witaminy C (1000 mg / dziennie) oraz Rutinoscorbin 2 x 1 tabletka (rano i wieczorem).

5. 24 godziny przed zabiegiem obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu i palenia tytoniu.

6. Prosimy o wykonanie badań laboratoryjnych krwi: przeciwciała anty-HCV, morfologia, czas K-K, INR, poziom cukru, jonogram.

7. Pacjentki poddające się zabiegom mogą mieć pomalowane paznokcie u rąk i nóg wyłącznie w kolorach pastelowych. Pacjentka do zabiegu operacyjnego nie powinna mieć na sobie biżuterii (w żadnej okolicy ciała). W przypadku zabiegów w okolicy powiek lub twarzy Pacjentka nie powinna mieć przedłużanych rzęs na minimum miesiąc przed zabiegiem.