Starzenie jest procesem nieuchronnym, którego nie jesteśmy w stanie powstrzymać. W biegiem czasu skóra staje się wiotka, a twarz zaczyna opadać. Gdy twarz zaczyna być źródłem kompleksów, warto rozważyć wykonanie liftingu.
Lifting twarzy – kto może poddać się zabiegowi?
Nie każda osoba może zostać zakwalifikowana do zabiegu. Głównymi warunkami, na podstawie których dopuszcza się pacjenta do zabiegu liftingu twarzy są przede wszystkim prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych oraz ogólny dobry stan zdrowia.
Wśród przeciwwskazań zdrowotnych do przeprowadzenia zabiegu znajdują się m.in. cukrzyca, skazy naczyniowe, niedokrwistość. Zabieg nie jest polecany również osobom borykających się ze stanami zapalnymi skóry twarzy oraz ropnym zapaleniem zatok i powiek.
Na czym polega zabieg liftingu twarzy?
Podczas zabiegu chirurg nacina skórę, następnie ściąga ją z policzków, a w razie potrzeby również z szyi. W kolejnym etapie chirurg odpowiednio preparuję skórę oraz mięśnie na twarzy i na szyi nadając im odpowiedni kształt oraz napięcie, wpływając tym samym na zmianę ich wyglądu. Na zakończenie lekarz może usunąć nadmiar skóry oraz założyć dreny, w celu uzyskania kontroli nad krwawieniem.
Chirurgiczny lifting twarzy – jakich efektów można się spodziewać?
Poddanie się zabiegowi skutkuje odmłodzeniem wyglądu skóry twarzy. Podczas zabiegu usuwany jest nadmiar skóry na policzkach, przez co Pacjenci zyskują nie tylko wygładzoną i napiętą skórę, ale również wyeliminowane zostaje zjawisko opadniętych kącików ust. Celem liftingu jest korekta części policzkowej twarzy, ale również szyi, skroni oraz czoła.
Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu końcowego, liftingowi twarzy często towarzyszy jednoczesna korekta powiek czy też nosa. Wykonanie liftingu twarzy nie tylko przywraca pacjentom młodszy i atrakcyjny wygląd, ale również zapewnia lepsze samopoczucie – wzrasta pewność siebie i znika „kompleks wieku”.
Rekonwalescencja po zabiegu liftingu twarzy
Po zabiegu może wystąpić opuchlizna, skóra może przybrać inny koloryt. Największy obrzęk powinien zejść już po około 24-48 godzinach, w niektórych przypadkach może to jednak potrwać dłużej. Po dwóch dniach zostają usunięte bandaże i opatrunki. Po kilku dniach od operacji można wykonać delikatny makijaż, by zatuszować przebarwienia. Częstą reakcją po zabiegu jest brak czucia w niektórych miejscach twarzy, jest to chwilowa reakcja organizmu. Po 4–7 dniach zostają zdjęte szwy.
Czas rekonwalescencji jest kwestią bardzo indywidualną i zależącą od wielu czynników. Po operacji należy się oszczędzać. Zaleca się spanie z głową w górze, co może pomóc zmniejszyć opuchliznę i krwiaki. Po zabiegu nie należy palić papierosów. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać kontaktu ze słońcem, później należy pamiętać o kremach chroniących skórę przed promieniami słonecznymi.
Po jakim czasie można wrócić do aktywności fizycznej?
Po zabiegu liftingu twarzy należy wstrzymać się z aktywnością fizyczną. Po dwóch tygodniach od operacji można wprowadzić delikatne rozciąganie się. Do treningów można wrócić zazwyczaj po około 3–4 tygodniach, decyzję należy skonsultować z lekarzem.
Co dodatkowo warto wiedzieć?
Czas zabiegu:
1 h
Czas pobytu w klinice:
2 dni
Rekonwalescencja:
1-2 tygodnie
Znieczulenie:
miejscowe lub ogólne
Cena:
sprawdź w cenniku