Wypełnianie zmarszczek – kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy występuje fizjologicznie w naszych tkankach, głównie w skórze. Dzięki jego wyjątkowej zdolności wiązania wody jest odpowiedzialny za utrzymanie właściwego nawilżenie skóry. Niestety z upływem lat zawartość kwasu hialuronowego ulega zmniejszeniu, co prowadzi do powstania zmarszczek.

Utrata kwasu hialuronowego sprawia, że skóra zaczyna tracić zdolność wiązania wody. A jedna cząsteczka kwasu wiąże około 250 cząsteczek wody. Jeżeli ilość tego ważnego składnika obniża się, objawy starzenia stają się coraz bardziej widoczne.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego?

Preparat w formie żelu wprowadza się podskórnie cienką igłą w linię zmarszczki lub w bruzdę. Po wstrzyknięciu kwas hialuronowy wiążę wodę i powiększa objętość leczonej okolicy, co prowadzi do wygładzenia skóry w obszarze zabiegu.

Kwas hialuronowy stosowany w medycynie estetycznej uzyskiwany jest poprzez biosyntezę, a cząsteczki kwasu otrzymywanego tą metodą rozkładają się w organizmie zupełnie naturalnie. Sposób ten jest całkowicie bezpieczny i nie wywołuje skutków ubocznych.

Jak długo utrzymuje się efekt wypełnienia kwasem hialuronowym?

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym daje efekty tymczasowe, które widoczne są przez około 9-12 miesięcy – po tym czasie stopniowo i naturalnie zanikają. Okres ten może być dłuższy lub krótszy, jest to zależne m.in. od wieku Pacjenta, rodzaju skóry, a także trybu życia (palenie papierosów i wystawianie skóry na słońce i działanie promieni UV może skrócić czas działania kwasu).

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Oprócz działania wypełniającego uzyskujemy także efekt silnej stymulacji skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra utrzymana jest w lepszej kondycji niż przed zabiegiem

Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk, które ustępują po 1-2 dniach.

Jak długo trwa zabieg z użyciem kwasu hialuronowego?

Zabieg trwa około 30- 40 minut, efekt jest natychmiastowy.

Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego?

Jak w przypadku każdego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, są również przeciwwskazania uniemożliwiające wstrzyknięcie kwasu hialuronowego. Wśród nich znajduje się m.in. ciąża i okres karmienia piersią, choroby o podłożu autoimmunologicznym, skłonność do powstawania blizn przerostowych, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik).