Lifting piersi

Z wiekiem, zmianą masy ciała czy też okresem ciąży i karmienia piersią biust traci swój idealny wygląd i kształt. Utrata jędrności i zwiotczenie piersi to jedne z najczęściej spotykanych u kobiet kompleksów. Całe szczęście można przywrócić biust do stanu idealnego…

Dla kogo polecany jest zabieg mastopeksji?

Zabieg podniesienia piersi wykonuje się zarówno u Pacjentek skarżących się na ich zwiotczenie, opadnięcie czy brak jędrności, ale także u kobiet, które przestały karmić piersią i ich biust stał się obwisły – choć nadal w rozmiarze proporcjonalnym do sylwetki. Dzięki mastopeksji można przywrócić piersiom dawne położenie, kształt i napięcie. Poprawa wyglądu biustu wpływa pozytywnie na psychikę Pacjentek, a także na ich samoocenę. Trwałość wyników operacji zależy od wielkości piersi, ich elastyczności, gwałtownych zmian wielkości biustu spowodowanych tyciem i chudnięciem. Najlepsze efekty uzyskuje się u kobiet z małymi piersiami.

Jak wygląda zabieg liftingu piersi?

Istnieje wiele technik operacyjnych podnoszenia piersi. Do każdej Pacjentki podchodzimy indywidualnie, dobieramy najlepszą metodę przeprowadzania zabiegu, która przyniesie efekty najlepiej odpowiadające jej oczekiwaniom. Zdajemy sobie sprawę, że każde ciało jest inne, a każdy Pacjent ma swój cel estetyczny. Bez względu na wymagane cięcie, zabieg liftingu piersi przeprowadzany jest tak, aby blizna bez problemu mogła zostać ukryta – czy to pod stanikiem, czy strojem kąpielowym.

Jakie są zalecenia po zabiegu mastopeksji?

Po operacji występuje obrzęk, obniżona wrażliwość piersi czy brodawek sutkowych – są to normalne reakcje pooperacyjne, które stopniowo zanikają. Zwykle po około 2 dobach usuwane są dreny. Podczas wizyty kontrolnej po około 8–10 dniach następuje zdjęcie szwów, usuwany jest cieniutki szew wokół otoczek brodawek (jeśli jest zakładany). Regularne zażywanie środków przeciwbólowych według zaleceń lekarza pozwoli wyeliminować ból pozabiegowy.

Po zabiegu przez okres 3 miesięcy zaleca się noszenie specjalistycznego stanika modelującego biust, który ułatwia poruszanie się, łagodzi dolegliwości bólowe, przyspiesza gojenie się ran, a przede wszystkim modeluje kształt piersi.

Powrót do pracy – w zależności od jej rodzaju – jest możliwy po około 2–3 tygodniach. Jeżeli wykonywana praca jest lekka – zazwyczaj można wrócić do niej po około 2 tygodniach od przeprowadzenia zabiegu.

Przez kilka tygodni należy unikać dźwigania ciężkich przedmiotów. Należy również zrezygnować w tym czasie z ćwiczeń fitness, pływania w basenie i innych ćwiczeń ruchowych, które mobilizują górną cześć klatki piersiowej. Nie wskazane jest spanie w pozycji na brzuchu i boku. Zaleca się samodzielne masowanie piersi oraz stosowanie maści zmiękczających blizny.

Kto kwalifikuje się do zabiegu liftingu piersi?

Lifting piersi czy też mastopeksja jest zabiegiem inwazyjnym. Warunkami koniecznymi, które muszą być spełnione, by Pacjent zakwalifikował się do operacji są przede wszystkim dobry stan zdrowia i prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych.

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zabiegu są czynne i nieregulowane choroby internistyczne takie jak nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, choroby tarczycy, cukrzyca, duszności, zaburzenia krzepliwości krwi oraz czynna infekcja ropna skóry klatki piersiowej.

Co dodatkowo warto wiedzieć?

Czas zabiegu:
3 h

Czas pobytu w klinice:
2 dni

Rekonwalescencja:
2-4 tygodnie

Znieczulenie:
lokalne