
Odpowiednia pielęgnacja to kluczowa sprawa, by móc cieszyć się piękną i zadbaną skórą przez długie lata. Niestety czasami okazuje się, że stosowanie dobrych kremów to nie wszystko, czego oczekuje od nas skóra. Gdy ta jest zmęczona, przesuszona lub pojawiają się na niej pierwsze oznaki starzenia to znak, że potrzebujemy mocniejszej stymulacji. I w takich przypadkach z pomocą przychodzi mezoterapia.
Czym jest mezoterapia?
Mezoterapia to niechirurgiczna metoda regeneracji skóry polegająca na podawaniu drogą iniekcji (zastrzyków) substancji czynnych w głąb skóry w celu poprawienia jej metabolizmu, stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i elastyny oraz prawidłowego odżywiania i nawilżenia skóry.
Ta nowoczesna metoda cieszy się ogromną popularnością, a dzięki śródskórnym wprowadzeniu substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty. Mezoterapia świetnie sprawdza się w zmniejszaniu widoczności zmarszczek, poprawianiu kondycji włosów oraz regeneracji skóry ciała, co wpływa na doskonałe samopoczucie i pewność siebie Pacjentów.
Co daje zabieg mezoterapii?
Mezoterapia to skuteczna metoda rewitalizująca, regenerująca i odmładzająca skórę. Dzięki niej Pacjenci mogą pozbyć się zmarszczek i wygładzić skórę twarzy. Metoda ta sprawdza się również w regeneracji potrądzikowej. Polecana jest również Pacjentom zmagających się z problemem wypadania włosów – hamuje proces oraz pobudza porost nowych włosów.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg mezoterapii?
Jest to idealny zabieg dla wszystkich Pacjentów, którzy chcą wyglądać młodziej. Mezoterapia igłowa przynosi znakomite rezultaty u osób z delikatną, wiotką, odwodnioną, a także dojrzałą skórą, która z upływem lat traci jędrność. To znakomita metoda na znaczącą poprawę kondycji skóry bez interwencji chirurgicznej. To również świetny sposób na poprawę owalu twarzy i likwidację fotouszkodzeń, czyli zmian powstałych m.in. z powodu częstego opalania. Jest to idealny zabieg powakacyjny, gdy skóra jest przesuszona i zmęczona słońcem.
Mezoterapia to zabieg, który można stosować zarówno w przypadku dojrzałej, jak i młodej skóry (np. zmagającej się z bliznami po trądziku).
Jak wygląda zabieg mezoterapii?
Mezoterapia igłowa jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu odpowiedniego preparatów w obszar wymagający regeneracji – można stosować go w delikatnym obszarze pod oczami, na twarz, szyję, jak i na niektóre problematyczne partie ciała. Dzięki tej technice można wprowadzić substancje aktywne omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Lekarz dobiera zestaw substancji aktywnych indywidualnie do potrzeb Pacjenta. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry, a odpowiednie kombinacje substancji aktywnych pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty w krótkim czasie.
Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, jednak już po kilku pierwszych dniach odzyskuje swój naturalny koloryt.
Jakie są zalety mezoterapii?
Dzięki tej metodzie w sposób niechirurgiczny możemy poprawić kondycję skóry. Zastosowane preparaty stymulują metabolizm komórek oraz zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Skóra sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej, wypoczętej, a w przypadku wypadania włosów proces wypadania zostaje zahamowany (w 20% możliwe jest odrastanie włosów z regeneracją ich struktury). W przypadku cellulitu następuje wzrost metabolizmu komórek tłuszczowych, co prowadzi do ogólnego ujędrnienia skóry oraz usunięciu lub zredukowaniu „pomarańczowej skórki”.
Jak często należy wykonywać zabieg mezoterapii?
Mezoterapia przynosi najlepsze efekt, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Najlepsze rezultaty uzyskuje się po 3- 4 zabiegach wykonywanych co 3-4 tygodnie.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii?
Wśród przeciwwskazań do zabiegu mezoterapii znajdują się m.in. ciąża i okres karmienia piersią, nowotwory, choroby autoimmunologiczne (łuszczyca, bielactwo, stwardnienie rozsiane), ropne stany zapalne skóry, aktywna opryszczka, stosowanie leków przeciwzakrzepowych, aktywna infekcja w miejscu wykonywania zabiegu, zakażenie gronkowcem złocistym oraz cukrzyca.