Komórki macierzyste CGF

Piękno jest we krwi. A krew to naturalny składnik, który jest coraz częściej wykorzystywany w zabiegach medycyny estetycznej. Komórki macierzyste mają niesamowite właściwości regeneracyjne, a ich upiększające działanie od lat doceniają największe hollywoodzkie gwiazdy.

Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych CGF?

Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja, na której lekarz na postawie oczekiwań, stanu skóry i problemu dobierze odpowiedni produkt z linii CGF (CGF Liquid, CGF Harmony, CGF One).

W czasie zabiegu lekarz wykonuje mezoterapię igłową lub podaje preparat kaniulą (dot. CGF Harmony). Dla komfortu Pacjenta może zostać zastosowana maść znieczulająca. Podczas zabiegu można odczuwać delikatne wkłucia oraz rozpieranie (dot. CGF HARMONY).

Tak, jak w przypadku większości zabiegów iniekcyjnych – po zabiegu Pacjent może wrócić do codziennych aktywności. Mogą pojawić się niewielkie siniaki oraz reakcje takie jak obrzęk czy bolesność w miejscu iniekcji, które ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

Dla uzyskania pożądanych efektów zalecana jest seria kilku zabiegów (ilość ustalana jest z lekarzem). Dla potrzymania efektu warto powtarzać zabieg przynajmniej 1-2 razy w roku.

Jakie są korzyści stosowania komórek macierzystych CGF?

Stosowanie komórek macierzystych CGF daje naturalne i widoczne efekty poprawy kondycji skóry. Po zabiegu następuje redukcja drobnych zmarszczek i wiotkości. Terapia daje lekarzowi możliwość odpowiedniego indywidualnego doboru terapii, w zależności od potrzeb Pacjenta – CGF LIQIUD, CGF HARMONY i CGF ONE. Metoda wykorzystuje potencjał krwi – jest naturalna i w 100% bezpieczna, a dodatkowo nie niesie za sobą ryzyka alergii, powikłań i działań niepożądanych.

CGF LIQUID

CGF LIQUID to zabieg wykorzystujący czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste pozyskane z krwi Pacjenta. Wykonany przez lekarza techniką mezoterapii, dzięki czemu można uzyskać naturalne i widoczne efekty poprawy kondycji skóry. CGF LIQUID o najnowsza i najbezpieczniejsza terapia w medycynie regeneracyjnej.

Po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Mogą pojawić się niewielkie siniaki – te są łatwe w kamuflażu i znikają samoistnie w ciągu kilku dni. CGF LIQUID wymaga wykonania 3 zabiegów w odstępach 4 tygodni.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

– profilaktyka starzenia się skóry i wypadania włosów;
– drobne zmarszczki;
– regeneracja i rewitalizacja skóry.

EFEKTY TERAPII:

– widoczne odmłodzenie i odświeżenie skóry;
– redukcja drobnych zmarszczek;
– regeneracja i odżywienie skóry.

CGF HARMONY

Jeżeli skóra wymaga intensywniejszej regeneracji, lekarz może zdecydować o iniekcji komórek macierzystych i czynników wzrostu zawieszonych w żelu (Activated Plasma Albumin Gel) uzyskanym z białek krwi Pacjenta, do pozyskania których lekarz wykorzystuje zestaw CGF HARMONY. Zabieg z użyciem żelu zapewnia dłuższą i silniejszą stymulację, preparat jest podawany techniką mezoterapii lub kaniulą.

Po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Zabieg najlepiej wykonywać w seriach, zaleca się 3 zabiegi w odstępach 6 tygodni.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

– zmarszczki;
– wiotka skóra twarzy;
– regeneracja i rewitalizacja skóry.

EFEKTY TERAPII:

– widoczne odmłodzenie i zwiększenie jędrności skóry;
– redukcja zmarszczek;
– silna regeneracja i odżywienie skóry.

CGF ONE

CGF ONE skupia działanie na małych obszarach poddanych zabiegom, takich jak grzbiety dłoni, okolica oczu i ust oraz owłosiona skóra głowy. Jest to idealny zabieg dla osób rozpoczynających swoją przygodę z medycyną estetyczną i regeneracją skóry.

Podobnie jak w przypadku wymienionych wyżej zabiegów – po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. CGF ONE – w zależności od wybranej procedury – wymaga przeprowadzenia 3 zabiegów w odstępach od 4 do 6 tygodni.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

– zmarszczki;
– wiotka skóra twarzy;
– regeneracja i rewitalizacja skóry.

EFEKTY TERAPII:

– widoczne odmłodzenie i zwiększenie jędrności skóry;
– redukcja zmarszczek;
– regeneracja skóry.