Brzuch i jego nieidealny wygląd bywa częstą przyczyną kompleksów, nie tylko u kobiet, ale również u mężczyzn. Luźna zwisająca skóra i nadmiar tkanki tłuszczowej to jedne z najczęstszych powodów podjęcia decyzji o zabiegu plastyki brzucha zwanej również abdominoplastyką.
Czym jest abdominoplastyka?
Abdominoplastyka jest rozległym zabiegiem polegającym na jednoczesnym pozbyciu się nadmiaru luźnej skóry i tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha. Oprócz tego podczas zabiegu zostają napięte poprzeczne mięśnie brzucha, co znacznie poprawia wygląd tej części ciała, a co za tym idzie – dodaje Pacjentowi pewności siebie.
Kto jest najlepszym kandydatem do zabiegu abdominoplastyki?
Plastyka brzucha pozwala nie tylko na pozbycie się zalegającego tłuszczu, ale przede wszystkim likwiduje nadmiar skóry. Wskazaniem do zabiegu jest właśnie nadmiar wiotkiej skóry, która zwisa tworząc luźne fałdy, których nie daje się zredukować mimo stosowanych ćwiczeń i diet. Abdominoplastyka jest często stosowana u kobiet po przebytych ciążach, u których nastąpiło rozejście się mięsni brzucha, a także u osób starszych, u których występują zwisy skóry w dolnej części brzucha spowodowane zmniejszeniem jędrności i elastyczności skóry.
Jak wygląda zabieg plastyki brzucha?
Podczas zabiegu chirurg przeprowadza wokół pępka i w dolnej części brzucha cięcia chirurgiczne. Następnie na całej powierzchni (aż do dolnych żeber) odwarstwiane są powłoki brzuszne. Najważniejszym etapem zabiegu jest zbliżenie mięśni, wycięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz luźnej skóry i utworzenie nowego pępka. Plastyka brzucha jest zabiegiem inwazyjnym, wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym.
Jak długo po zabiegu abdominoplastyki należy pozostać w klinice?
Po operacji Pacjent przez 2 dni musi pozostać w klinice. Okres powrotu do pełnej sprawności trwa zazwyczaj od 10 do 14 dni.
Jakie są zalecenia po zabiegu abdominoplastyki?
Po zakończeniu operacji specjalista nakłada na ranę opatrunek oraz specjalne ubranie uciskowe – w ten sposób minimalizuje się powstawanie obrzęków i wspomaga gojenie. Dreny zapobiegające gromadzeniu się krwi i płynów są usuwane po 2 dniach. Ranę należy przemywać środkami zaleconymi przy wypisie przez lekarza prowadzącego. Przez okres sześciu tygodni po operacji Pacjent powinien nosić pas uciskający. Przez miesiąc od operacji nie wolno wykonywać żadnych czynności wymagających wysiłku, dotyczy to również rekreacyjnego uprawiania sportu. Do pół roku od operacji nie wolno korzystać z solarium, sauny oraz opalać się na słońcu.
Początkowo z powodu pooperacyjnego obrzęku oraz zasinienia operowanej okolicy efekt zabiegu może nie być dobrze widoczny, jednakże już po upływie 2-3 tygodni Pacjent powinien zauważyć znaczną różnicę.
Co dodatkowo warto wiedzieć?
Czas zabiegu:
po konsultacji z lekarzem
Czas pobytu w klinice:
2 dni
Rekonwalescencja:
1-2 tygodnie
Cena:
sprawdź w cenniku