Modelowanie i powiększanie ust

Chyba każda kobieta marzy o pięknych ustach. Te idealne są pełne, soczyste i nawilżone. Niestety nie każdy został obdarzony nimi przez naturę – a czasami nawet naturze trzeba nieco pomóc. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna – przy pomocy kwasu hialuronowego w kilka chwil można powiększyć, wymodelować i nawilżyć wargi.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg modelowania lub powiększania ust kwasem hialuronowym?

Zabieg polecamy osobom z wąską czerwienią wargową oraz w przypadku, gdy usta z upływem czasu straciły dawną objętość lub stały się przesuszone. Kształt ust można dowlonie modelować – skorygować asymetrię, a także unieść opadające kąciki i nadać twarzy pogodny wygląd. Wypełnienie ust pomaga także poprawić wygląd twarzy u osób z tzw. „zmarszczkami palacza”. W zależności od oczekiwań Pacjenta efekt może być wyraźnie widoczny lub bardzo delikatny. Zabieg można wykonywać nawet u osób młodych (kobiet, a coraz częściej również mężczyzn). Rezultaty są natychmiastowe, a Pacjent od razu może powrócić do pełnej aktywności.

Głębokie nawilżenie ust przy pomocy kwasu hialuronowego

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego sprawdzi się nie tylko u osób pragnących powiększyć usta, ale również dla tych, którzy chcą ich delikatnego odświeżenia i nawilżenia. Zabieg polega na podaniu niewielkiej ilości specjalnie w tym celu opracowanego kwasu hialuronowego w dolną i górną wargę. Usta nie zostaną powiększone – chociaż lekarz na życzenie Pacjenta może je również delikatnie wymodelować, aby nadać im odpowiedni kształt. Poprawa wyglądu ust sprawi, że twarz będzie wyglądać na wypoczętą i świeżą.

Zabieg daje wyraźny efekt odmłodzenia ust, ale bez dodawania objętości. Jest to jeden z zabiegów polecanych przez urlopem, podczas którego słońce i wysoka temperatura mogą przyśpieszyć utratę naturalnego kwasu hialuronowego. Właśnie dlatego dobrze jest zrobić pewien „zapas”, który sprawi, że usta przez cały czas będą wyglądały świeżo i naturalnie.

Powiększenie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które nie są zadowolone z kształtu i wielkości swoich ust. Preparat zawiera stabilizowany kwas hialuronowy, który nadaje ustom pożądany wygląd. Lekarz przy jego pomocy może wymodelować kształt, który najbardziej podkreśli urodę Pacjenta. Skóra ust będzie odświeżona i jędrna, a wargi staną się delikatne i piękniejsze. Zabieg pozwala również korygować małe ubytki, które zniekształcają usta.

Po zabiegu zalecane jest unikanie przebywania w niskich temperaturach (poniżej 0°C), ekspozycji skóry na słońce i wysokich temperatur (sauna, solarium itp.) oraz intensywnego wysiłku fizycznego.

Zaraz po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, w miejscach wstrzyknięcia może pojawić się obrzęk, który może utrzymywać się przez 2-5 dni. Mogą pojawić się również malutkie siniaki w miejscu wkucia igły.

Ile utrzymuje się efekt powiększania lub modelowania ust kwasem hialuronowym?

Efekty widoczne są przez okres 6-9 miesięcy, w zależności od predyspozycji Pacjenta.