Radiofrekwencja mikroigłowa

Na czym polega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Radiofrekwencja mikroigłowa w standardowych zabiegach liftingujących i ujędrniających polega na wprowadzenia bardzo cienkich igieł na regulowaną głębokość skóry [między 0.5 mm a 3.5 mm], emitując przy tym falę radiową nagrzewającą tkankę wokół powierzchni igieł. W wyniku wytworzenia energii w tkance dochodzi do powstania punktów koagulacji oraz kontrolowanych przegrzań, które zapoczątkowują proces regeneracji i tworzenia nowych struktur kolagenowych.

Jakie są wskazania?

  • odmładzanie
  • napięcie skóry
  • redukcja blizn
  • redukcja rozstępów
  • leczenie nadpotliwości

Jakie są efekty?

Zabieg doskonale sprawdza się w bezoperacyjnym liftingu twarzy i widocznie odmładza skórę, redukując zmarszczki i poprawiając napięcie skóry. Radiofrekwencja mikroigłowa pozwala na zmniejszenie porów, a także redukcję blizn, w tym blizn potrądzikowych, rozstępów. To również skuteczna metoda na leczenie trądziku i zamykania naczyń krwionośnych, a także leczenie nadpotliwości.

Ile trwa zabieg? Czy trzeba wykonywać go w serii? Jak długo utrzymuje się efekt?

Wszystko zależy od obszaru leczenia i stanu skóry. Sam zabieg trwa ok 1,5 h i zalecane jest wykonanie go w serii, zwykle ok 3 zabiegów w odstępie 1 miesiąca. Efekty utrzymują się do 24 miesięcy.

Czas rekonwalescencji

Na skórze może się pojawić lekkie zaczerwienienie, które utrzymuje się 1-2 godziny po zabiegu. Po zabiegu można od razu powrócić do codziennych zajęć.

Przed i po