Powiększanie piersi

Piersi są bardzo istotnym atrybutem kobiecości. Priorytetem oczywiście jest zdrowe, ale dla większości kobiet równie ważne jest ich piękno, które dodaje im pewności siebie, seksualności. Są ozdobą każdego kobiecego ciała.

Rekomendowaną przez nas, niezawodną metodą powiększania piersi jest zabieg z wykorzystaniem implantów, który w przeciwieństwie do innych metod, daje trwały i bezpieczny rezultat. Oprócz tego, że implanty są zbliżone kształtem do bardzo naturalnego, łezkowatego wyglądu kobiecych piersi to dodatkowo dzięki różnym modelom można bardzo precyzyjnie dobrać kształt i rozmiar do potrzeb każdej pacjentki. W naszej Kinice korzystamy wyłącznie z najwyższej jakości implantów marek znanych na całym świecie.

Jakich efektów można się spodziewać ?

Zabieg powiększania piersi to nie tylko zmiana rozmiaru na większy. To również uzyskanie odpowiednich proporcji w stosunku do reszty ciała, wyrównanie piersi, różniących się rozmiarem lub kształtem, ale też przywrócenie im kształtu sprzed okresu ciąży, karmienia, po spadku wagi czy po prostu wraz z upływem lat.

Czy zabieg jest bezpieczny ?

Jednym z głównych warunków prawidłowego wykonania operacji powiększenia piersi jest właściwy dobór wielkości i kształtu protezy silikonowej do wymiarów konkretnej pacjentki. Dobór odpowiedniego rozmiaru i kształtu implantu oraz wszystkie kwestie związane z zabiegiem rozważane są na konsultacji u chirurga-plastyka. Operacje powiększenia biustu nie zwiększają ryzyka zachorowania na raka piersi, jak głoszą obiegowe opinie.

Jak wygląda zabieg?

W czasie zabiegu formuje się w tkance piersiowej kieszeń, w której umieszcza się implant. Nacięcie najczęściej wykonywane jest wzdłuż fałdu pod piersią. Powiększenie piersi przebiega pod znieczuleniem ogólnym. Założenie implantów silikonowych z cięć zlokalizowanych w bruździe podpiersiowej pozwala na powiększenie i równoczesne modelowanie piersi przy maksymalnym ograniczeniu ryzyka powikłań. Po zakończonym zabiegu pacjentka przebywa w klinice przez dwie doby, do momentu usunięcia drenów.

Jak wygląda rekonwalescencja?

Okres rekonwalescencji wynosi minimum 7 dni. Po zabiegu, pacjentka nie powinna angażować się w forsowne zajęcia przez okres około 2 -3 tygodni. Bardzo ważnym elementem rekonwalescencji jest stosowanie biustonoszy pooperacyjnych. Po zabiegu ponownie mierzy się piersi i dopasowuje odpowiedni rozmiar, biustonosza, który został zaprojektowany tak, aby zapewnić dodatkowe podtrzymanie piersi.

Co dodatkowo warto wiedzieć?

Czas zabiegu:
1,5 h

Czas pobytu w klinice:
2 dni

Rekonwalescencja:
1-2 tygodnie

Znieczulenie:
lokalne