Upływający czas, ciąża, karmienie piersią, nadmierny rozrost gruczołu piersiowego i działanie grawitacji powodują niekorzystne zmiany w wyglądzie kobiecych piersi. Nadmierna wiotkość skóry odpowiada za utratę ładnego kształtu i jakości piersi, które staja się opadające.
Na szczęście nie jest to problem, z którym nie można sobie poradzić. Chirurgia plastyczna oferuje wiele możliwości przywrócenia piersiom dawnego wyglądu. Jednym z nich jest lifting piersi z redukcją gruczołu piersiowego.
Jak wygląda zabieg liftingu piersi z redukcją gruczołu i jakie efekty można uzyskać?
Podczas zabiegu zostaje usunięty nadmiar skóry i gruczołu piersiowego. Brodawka piersiowa wraz z otoczką zostają przesunięte, a pozostała tkanka zostaje uformowana na nowo. W najczęściej stosowanej technice pomniejszenia piersi wykonuje się cięcia, które obrysowują otoczkę sutkową, biegną pionowo w dół piersi i poziomo wzdłuż fałdu skórnego pod piersią. Są również techniki pomniejszenia piersi, które mogą eliminować pionowe i poziome nacięcia – zastosowanie konkretnego sposobu nacięć zależy m.in. od wielkości gruczołu piersiowego. W efekcie końcowym piersi są bardziej zwarte, jędrne i położone wyżej.
Czy efekt zabiegu liftingu piersi jest trwały?
Trwałość efektów zabiegu jest kwestią bardzo indywidualną. Czynniki takie jak ciąża, starzenie się czy zmiana wagi mogą doprowadzić do ponownego obwisania piersi. Efekty mogą zostać przedłużone poprzez odpowiednią profilaktykę, np. noszenie odpowiedniego sportowego biustonosza w czasie zwiększonej aktywności fizycznej.
Jakie są zalecenia po zabiegu liftingu piersi?
Piersi po zabiegu usztywnione są specjalnym biustonoszem, którego noszenie zaleca się przez kilka tygodni – zarówno w dzień, jak i w nocy. Wskazane jest ograniczenie aktywności fizycznej. Po około 7–10 dniach podczas wizyty kontrolnej następuje usunięcie szwów. Po zabiegu zaleca się pozostanie w domu przez kilka dni. Przez około 2 tygodnie należy unikać sauny, wysokich temperatur i gorących kąpieli.
Jakie warunki muszą być spełnione aby zakwalifikować się do zabiegu?
Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu jest dobry ogólny stan zdrowia oraz prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zabiegu są czynne i nieregulowane choroby internistyczne jak nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, choroby tarczycy, cukrzyca, duszności, zaburzenia krzepliwości krwi oraz czynna infekcja ropna skóry klatki piersiowej.
Co dodatkowo warto wiedzieć?
Czas zabiegu:
3 h
Czas pobytu w klinice:
2 dni
Rekonwalescencja:
2-4 tygodnie
Znieczulenie:
lokalne
Cena:
sprawdź w cenniku