dr hab. n. med. Andrzej Krajewski

Brief info

Dr hab. n. med. Andrzej Krajewski jest wysoko cenionym specjalistą chirurgii ogólnej i plastycznej, który swój tytuł uzyskał w Klinice Chirurgii Plastycznej i Leczenia Oparzeń Akademii Medycznej w Gdańsku. Dr Krajewski od lat swoją pasją i zaangażowaniem w dziedzinę chirurgii plastycznej przyczynia się do poprawy zarówno wyglądu jak i jakości życia swoich pacjentów. Swoje bogate doświadczenie zabiegowe wykorzystuje w walce niedoskonałościami urody pomagając pozbyć się kompleksów oraz przynosząc ulgę i satysfakcję osobom zmagającym się z problemami natury estetycznej i zdrowotnej. Niezwykła dbałość o pacjenta, zaangażowanie i indywidulane podejście do każdego z nich sprawiają, że efekty operacji przeprowadzonych przez doktora Krajewskiego są widoczne nie tylko „na zewnątrz”, ale również mają swoje odbicie w poprawie samopoczucia, odzyskaniu pewności siebie i zadowolenia z życia.  

Dr Krajewski wyróżnia się swoim zaangażowaniem w dziedzinie chirurgii plastycznej nie tylko na sali operacyjnej. Jako kierownik specjalizacji chirurgii plastycznej nieustannie szkoli lekarzy ubiegających się o tytuł specjalisty. Jest też przewodniczącym zespołu ekspertów kształcenia podyplomowego w dziedzinie chirurgii plastycznej.

Dr Krajewski jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Estetycznej oraz był wieloletnim Konsultantem Wojewódzkim Chirurgii Plastycznej dla województwa zachodniopomorskiego.

Dr Krajewski posiada wieloletnie doświadczenie zarówno w operacjach estetycznych takich jak: korekta piersi, liposukcja, korekta powiek czy abdominoplastyka, jak i zabiegach przywracających komfort życia po chorobie. Jako wybitny specjalista w zakresie chirurgii rekonstrukcyjnej piersi przywraca utraconą kobiecość kobietom po operacji mastektomii.

Tuż po chirurgii plastycznej doktor Krajewski od lat najwięcej uwagi i zaangażowania poświęca zagadnieniu leczenia oparzeń. Odznaczony Medalem im. Prof. Wiesława Nasiłowskiego za wybitne zasługi w rozwoju leczenia oparzeń w Polsce stoi na czele Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń i dzieli się swoim doświadczeniem uczestnicząc w licznych krajowych i międzynarodowych zjazdach (do tej pory było ich ponad 150!) oraz jest autorem ponad 90 bogatych w najświeższą wiedzę i spostrzeżenia referatów na te okazje. Doktor Krajewski wymienia się doświadczeniami w dziedzinie leczenia oparzeń poprzez członkostwo w licznych stowarzyszeniach takich jak: European Burn Association (EBA), International Society for Burn Injuries (ISBI), Śródziemnomorski Klub Leczenia Oparzeń, Niemieckie Towarzystwa Chirurgii Ręki czy wreszcie Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Na co dzień jako ordynator kieruje pracą Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej, gdzie bezpośrednio zajmuje się ciężko oparzonymi chorymi. Wraz z zespołem przywraca szanse na przeżycie tym z najcięższymi obrażeniami, a ogromne umiejętności w zakresie chirurgii rekonstrukcyjnej wykorzystuje w pomaganiu pacjentom w odzyskaniu funkcji części ciała, które ucierpiały w tych nieszczęśliwych wypadkach.

Swój wolny czas dr Krajewski poświęca na śledzenie najnowszych trendów z zakresu chirurgii i medycyny estetycznej oraz działalności naukowej w zakresie leczenia oparzeń. Poza tym w od wiosny do jesieni jego oczkiem w głowie, miejscem relaksu i ukojenia, ale też nieustannej przynoszącej satysfakcję pracy jest ogród. Z kolei w jesienno-zimowe długie wieczory oddaje się swoim dwóm wieloletnim pasjom, jakimi są: wino i muzyka.