Osocze bogatopłytkowe – Regeneris

Wampirzy lifting, mezoterapia krwią lub osoczem – to różne nazwy jednego zabiegu wykorzystującego osocze bogatopłytkowe. To uwielbiany przez gwiazdy sposób na odmłodzenie, który zyskuje coraz większą popularność. Piękno masz we krwi!

Jak działają zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

O zabiegach z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zrobiło się głośno dzięki gwiazdom, które efektami terapii zaczęły chwalić się w mediach społecznościowych. A ponieważ większość z nas w głębi duszy chciałaby choć trochę zatrzymać upływający czas, wampirzy lifting zyskuje coraz większe grono zwolenników, nie tylko wśród celebrytów. – Wampirzy lifting to proces biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z krwi Pacjenta. Zawarte tam komórki macierzyste i czynniki wzrostu pobudzają skórę do regeneracji – wyjaśnia dr Andrzej Krajewski.

Jak wyglądają zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Sam zabieg, ze względu na wykorzystanie igieł i krwi, może się wydawać nieprzyjemny – takie wrażenie można odnieść oglądając zdjęcia z zabiegu publikowane w internecie – ale w rzeczywistości nie jest on szczególnie bolesny. Na początku lekarz pobiera od Pacjenta krew, która następnie zostaje umieszczona w wirówce celem wyizolowania osocza z płytkami krwi. Do probówek dodaje się specjalny odczynnik, który pobudza płytki krwi do produkcji czynników wzrostu. Gotowy produkt wstrzykuje się Pacjentowi albo na zasadzie klasycznej mezoterapii, albo liniowo, wzdłuż zmarszczki.

Jakie efekty dają zabiegi z wykorzystanie osocza bogatopłytkowego?

Płytki krwi zawarte w osoczu bogatopłytkowym produkują specyficzne czynniki wzrostu, które pobudzają procesy regeneracji tkanek, wspomagają procesy tworzenia nowych naczyń krwionośnych, aktywują mezenchymalne komórki macierzyste, pobudzają fibroblasty do tworzenia kolagenu – mówi dr Krajewski. W efekcie skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna i młodsza. Aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty, niezbędne jest przeprowadzenie serii zabiegów – ich liczba zależy od kondycji skóry Pacjenta i jest ustalana wspólnie z lekarzem. – Osocze bogatopłytkowe przynosi bardzo dobre rezultaty, jeśli jest odpowiednio wykonane przez kompetentnego specjalistę – podkreśla dr Andrzej Krajewski. – W swojej klinice, przy uzyskiwaniu osocza korzystam z objętego szwajcarskim patentem systemu Regeneris, który gwarantuje wysoką skuteczność zabiegu – dodaje ekspert.

Komu polecane są zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego przeznaczone są dla osób, które potrzebują regeneracji skóry twarzy lub ciała i jej odmłodzenia, a także dla osób mających problem z łysieniem. Są także alternatywą dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą korzystać z preparatów takich jak kwas hialuronowy czy botoks.

Jak w przypadku większości zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, przeciwwskazaniem do poddania się terapii jest m.in. ciąża, choroby krwi i choroby nowotworowe.