Radiesse

Bez względu na to, jak dobre są nasze geny, każdy typ skóry ostatecznie zaczyna traci napięcie. Zmieniają się proporcje, zmniejsza się objętość – policzki opadają, podbródek wiotczeje, a owal twarzy rozszerza się ku dołowi. Skutki? Symetryczny kształt „ V” odwraca się, a na twarzy coraz bardziej widać oznaki upływającego czasu – bez względu na to, jak młodo się czujemy.

Czym jest Radiesse?

Radiesse jest preparatem wypełniającym zmarszczki i ubytki objętości pod skórą oraz stymulującym naturalne procesy produkcji kolagenu. Takie działanie jest wynikiem jego budowy i składu. Stanowiąca element preparatu matryca żelowa daje widoczny po zabiegu efekt wypełnienia. Drugi składnik Radiesse – hydroksyapatyt wapnia – odpowiada za proces produkcji przez organizm własnego kolagenu, który daje efekt odmłodzenia skóry.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi z zastosowaniem Radiesse?

Zabiegi są przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Zalecane są osobom z objawami starzenia się skóry – nie tylko twarzy, ale również dłoni. Polecany także starszym Pacjentom z widocznymi oznakami utraty gęstości i objętości skóry oraz przy zmianach owalu twarzy. U Pacjentów w średnim wieku preparat podawany jest m. in. do wypełnienia bruzd nosowo-wargowych, linii marionetki, zagłębień linii żuchwy i brody. U młodych osób Radiesse może być stosowany w obszarze kości policzkowych w celu ich uwypuklenia. Ponadto preparat podawany jest do korekcji kształtu nosa, asymetrii twarzy oraz w przypadku jędrnej skóry, ale z ubytkami tkanki (np. po gwałtownym schudnięciu).

Jak wygląda zabieg i jak należy się do niego przygotować?

Podanie preparatu poprzedza konsultacja lekarska, podczas której Pacjent jest kwalifikowany i przygotowany do zabiegu. Preparat podawany jest w odpowiednią okolicę za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Dodawany do niego środek znieczulający ma na celu poprawę komfortu Pacjenta. Większość osób znosi zabieg bardzo dobrze i określa go jako lekko nieprzyjemny. Miejsca i ilość wkłuć są uzależnione od rodzaju korekty. Z reguły Pacjenci zaraz po zabiegu mogą wrócić do codziennych zajęć.

Jakie efekty można osiągnąć podczas zabiegu z wykorzystaniem preparatu Radiesse?

Radiesse dzięki elastycznej matrycy żelowej daje natychmiastowe efekty. Stymulacja kolagenu zapoczątkowana podczas zabiegu gwarantuje długotrwałe rezultaty. Pacjenci niemalże od razu zauważają zwiększenie objętości w miejscu zabiegu. Radiesse to preparat dobrze tolerowany i nie wymagający przeprowadzania testów alergicznych przed zabiegiem.

Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Jest to związane z objętością wstrzykniętego preparatu. Natomiast poprawa stanu skóry, która jest wynikiem stymulacji włókien kolagenowych, pojawia się stopniowo i najlepiej ja oceniać po 3-4 miesiącach.

Efekty u poszczególnych osób zależą od wieku, rodzaju skóry, stylu życia i gospodarki metabolicznej, a także od obszaru, który poddajemy kuracji. U większości Pacjentów efekt zabiegu utrzymuje się przez ponad rok.

Czy zabiegi z zastosowaniem Radiesse mają efekty uboczne?

Podobnie jak w przypadku podania innych wypełniaczy, po zabiegu mogą wystąpić ślady po ukłuciu, lekka opuchlizna, swędzenie, zasinienie lub przebarwienie. Te objawy ustępują zazwyczaj po kilku dniach.

Czy Radiesse jest stałym implantem i czy jest wyczuwalny pod skórą?

Nie. Produkt podlega biodegradacji i jest w naturalny sposób wchłaniany przez organizm. Przez krótki czas po wstrzyknięciu preparatu można go wyczuć pod skórą. Z czasem całkowicie się wchłonie i przestanie być wyczuwalny.