Przeszczep włosów

Utrata włosów to problem, z którym boryka się wiele osób obu płci, choć to mężczyzn dotyka znacznie częściej. Przypadłość ta nie pojawia się jedynie w wieku dojrzałym, a cierpi na nią wiele osób nawet przed 30 rokiem życia. Częstym powodem jest zaburzona zawartość hormonów w organizmie, która może powodować przerzedzanie włosów i łysienie. Problem ten to nie tylko kwestia estetyczna, lecz wpływa też na jakość życia, postrzeganie siebie i poczucie własnej wartości. Na szczęście mamy na to sposoby.

W naszej klinice przeszczepy są wykonywane klasycznymi, najlepszymi ręcznymi metodami DHI i FUE. Dzięki temu zabiegi charakteryzują się wysoką przeżywalnością przeszczepów – do 97 %. Zabiegi wykonujemy w warunkach bloku operacyjnego z możliwością zabezpieczenia pobytu pozabiegowego na sali pooperacyjnej.

Kto może poddać się przeszczepowi włosów?

Zabieg przeszczepu włosów skierowany jest przede wszystkim do osób, u których występuje łysienie androgenowe, które w >80% dotyka mężczyzn. Najlepszymi kandydatami do przeszczepu są pacjenci, u których choroba jest ustabilizowana.

Na czym polega przeszczep włosów FUE?

Zabieg polega na przeniesieniu włosów z korony głowy – czyli z miejsc, które nie są wrażliwe na hormony męskie i nie podlegają procesom wypadania czy degeneracji, w miejsca, gdzie włosy są przerzedzone lub jest ich brak. W FUE mieszki włosowe pobierane są w formie pojedynczych kompleksów- „graftów” (od 1 do 5 włosów) a później umieszczane w małych kanalikach w miejscach ubytków.

Na czym polega metoda DHI?

Metoda jest analogiczna do przedstawionej wyżej, różnica polega na tym, że pobrane „grafty” umieszczane są w specjalnych aplikatorach, a następnie bezpośrednio implantowane pod dowolnym i określonym kątem w miejsca biorcze. Metoda DHI pozwala uzyskać pewny kąt wzrostu włosów i utrzymać odpowiednią gęstość przeszczepianych włosów.

Czy zabieg jest skuteczny, czy włosy się zawsze przyjmują?

Prawidłowo wykonany zabieg pozwala na utrzymanie znacznej ilości przeszczepionych włosów nawet do 97%. W metodzie FUE miejsce dawcze goi się do tygodnia, nie pozostawiając śladu. Po 2 tygodniach od zabiegu przeszczepione włosy wypadają, jednak jest to prawidłowy proces. W 3-4 tygodniu zdrowe włosy odrastają i utrzymują się na cale życie.

Kiedy widzimy ostateczny efekt?

Wyraźny efekt zauważamy po 4-6 miesiącach, a 100% rezultatu jest widoczne po 12 miesiącach od zabiegu. Przeszczepione włosy utrzymują się przez cale życie.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Dyskomfort wiąże się jedynie z utrzymaniem wymuszonej leżącej pozycji przez 2-8 godzin, czyli tyle ile trwa zabieg oraz występuje jedynie przy podawaniu znieczulenia.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Łysienie plackowate, nieuregulowane choroby przewlekle – nadciśnienie, cukrzyca, choroba niedokrwienna serca, choroby zakaźne HIV,HCV,kiła.

Na czym polega przeszczep włosów metodą BHT?

Skrót BHT pochodzi od nazwy Body Hair Transplantation co oznacza przeszczep włosów z części ciała innych niż głowa. Z metody korzystamy wtedy, kiedy ilość materiału dawczego na głowie jest niewystarczająca do uzyskania satysfakcjonującego uzupełnienia ubytków. Wtedy taką samą metodą jak w przypadku FUE pozyskujemy mieszki włosowe z takich obszarów ciała jak: klatka piersiowa, broda czy plecy.