Implanty pośladków stają się coraz bardziej popularnym zabiegiem poprawiającym wygląd i kształt sylwetki. Coraz więcej kobiet pragnie mieć okrągłe pośladki, a te bardzo często ciężko wymodelować nawet przy pomocy regularnych ćwiczeń.
Dla kogo wskazany jest zabieg powiększania pośladków?
Operacja jest świetnym rozwiązaniem dla kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu swoich pośladków i pragną poprawić swoje samopoczucie oraz życie intymne. Szczególnie jest polecany dla osób z problemem obwisłych, płaskich, nieproporcjonalnych lub małych pośladków.
Jak wygląda zabieg powiększania pośladków?
Do powiększenia pośladków stosowane są implanty silikonowe. Posiadają powłokę z trwałego elastycznego żelu silikonowego i wypełnione są żelem o twardej konsystencji. Ten rodzaj silikonu, w porównaniu z implantami do powiększania piersi, posiada większą wytrzymałość na ucisk. Implanty dostępne są w dwóch profilach – okrągłym i owalnym. Dodatkowo implanty owalne mogą być gładkie lub teksturowane. Każda rodzaj implantu występuje w trzech rozmiarach i przynajmniej trzech różnych wagach – lekarz może idealnie dobrać jego wielkość do potrzeb i oczekiwań Pacjentki. Implanty umieszczane są pomiędzy mięśniem pośladkowym wielkim i średnim lub powięzią tak, by wypełnić pośladki w górnej albo dolnej części – w zależności od potrzeb Pacjentki.
Jakie są korzyści z przeprowadzenia zabiegu powiększania pośladków?
Zabieg modeluje kształt pośladów i nadaje im kształt, którego wiele osób nie może osiągnąć przy pomocy ćwiczeń. Implanty nie tylko powiększają, ale również unoszą płaską pupę. Efekty widoczne są od razu po zabiegu, ale na ostateczny rezultat trzeba zaczekać aż całkowicie zniknie opuchlizna. Pacjentki oprócz poprawy wyglądu zauważają również poprawę nastroju, a także podniesienie samooceny i pewności siebie.
Jakie są wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu powiększania pośladków?
Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu jest dobry ogólny stan zdrowia oraz prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych. Wśród przeciwwskazań znajdują się m.in. zaburzenia krzepliwości krwi, nieregulowane nadciśnienie tętnicze, stany zapalne operowanej okolicy.
Jak przebiega okres rekonwalescencji po zabiegu powiększania pośladków?
Rekonwalescencja jest dosyć długa i może trwać nawet do 4 tygodni. Przez pierwszy tydzień po zabiegu należy ograniczyć chodzenie, przez około 2 tygodnie niewskazane jest siadanie. Szwy zdejmuje się po około 10 dniach. Blizny pooperacyjne ukrywane są w bruździe międzypośladkowej i wraz z czasem stają się coraz mniej widoczne. Niewątpliwą zaletą powiększenia pośladków przy pomocy implantów jest trwałość efektu. Nie oznacza to jednak, że raz wszczepione implanty będą wieczne. Po tego typu zabiegu należy również uważać na nagłe wahania wagi – zarówno wzrost, jak i spadek może skutkować deformacją pośladków.