Peelingi chemiczne

Peeling chemiczny jest zabiegiem medycznym. Przy odpowiednio dobranych substancji chemicznych uzyskuje się kontrolowane złuszczanie części lub całego naskórka, a niekiedy głębszych warstw skóry, by w dalszym etapie w wyniku regeneracji poszczególnych warstw skóry usunąć lub zmniejszyć niekorzystne zmiany widoczne na naszej skórze.

1. MANDELAC

Zabieg przeznaczony dla skóry problematycznej, trądzikowej lub jako zabieg odświeżająco-rozświetlający dla cer mieszanych i tłustych. Przeciwzmarszczkowy.

Kwas migdałowy ze wszystkich AHA wykazuje najsilniejsze właściwości przeciwbakteryjne, ponieważ budową jest zbliżony do wielu antybiotyków. Po zabiegu z kwasem migdałowym skóra zyskuje zdrowy koloryt, następuje redukcja powierzchniowych przebarwień, drobnych zmarszczek, ściągnięcie porów. Zabieg wspomaga leczenie trądziku pospolitego, zapobiega tworzeniu się nowych zmian, reguluje pracę gruczołową, zapobiega fotostarzeniu, redukcji drobnych zmarszczek, ujędrnienia i uelastycznienia skórę. Kwas migdałowy nie zaburza produkcji melaniny, nie wywołuje pozapalnej hiperpigmentacji.

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest wyraźnie napięta, wygładzona i nawilżona. Po zabiegu zazwyczaj nie występuje widoczne złuszczanie, jeżeli już to o niewielkim nasileniu.

Zabieg może być wykonywany jako pojedynczy dla oczyszczenia i odświeżenia skóry lub jako seryjny zabieg leczniczy. Ilość zabiegów określa kosmetolog po diagnostyce skóry. Zabieg można powtarzać co 14 dni niezależnie od pory roku.

2. RETISES CT YELLOW PEEL

Zabieg przeznaczony do redukcji objawów starzenia skóry oraz przebarwień.

Wysoka skuteczność dzięki dużym stężeniu retinolu i witaminy C w najbardziej stabilnej postaci. Dzięki silnemu oddziaływaniu wspomnianych substancji usuwa martwe komórki naskórka stymulując odnowę komórkową oraz syntezę białek. Zwiększa naturalny czynnik nawilżający (NMF). Retinol (witamina A) pobudza produkcję kolagenu, a poprzez złuszczanie skóry usuwa martwe komórki, odblokowuje pory i pomaga zlikwidować blizny po trądziku. Retinol ma silne zdolności do wygładzania zmarszczek i bruzd oraz wspomaga proces samodzielnej odnowy skóry.

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest napięta, czasami pojawia się średnio nasilony rumień. Złuszczanie zazwyczaj średnio nasilone, czasami z towarzyszącym podrażnieniem.

Ilość zabiegów uzależniona od indywidualnych potrzeb skóry Pacjenta. Zalecane wykonanie serii zabiegów. Zabieg można powtarzać co 28 dni w określonej porze roku.

3. FERULAC PEEL

Zabieg naprawiający uszkodzenia posłoneczne, fotostarzenie umiarkowane, a także zagęszczający skórę, redukujący przebarwienia posłoneczne i hormonalne.

Antyoksydacyjny zabieg najnowszej generacji, który łączy technologię Nanotech z działaniem antyoksydacyjnych składników aktywnych takich jak kwas ferulowy czy florentyna.

Peelingi chemiczne działają neutralizując wolne rodniki powodujące przedwczesne starzenie, ujednolicając koloryt skóry, stymulując produkcję kolagenu i elastyny, co zmniejsza głębokość zmarszczek.

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest delikatnie napięta i rozjaśniona. Złuszczanie występuje w 2-3 dobie po zabiegu, jest średnio nasilone o różnym stopniu zaczerwienienia, uwrażliwienia na dotyk. Ilość zabiegów uzależniona od indywidualnych potrzeb skóry Pacjenta – zalecane jest wykonanie serii. Peeling można powtarzać co 28 dni.

4. FERULAC VALENCIA PEEL

W walce z niedoskonałościami skóry idealnie sprawdzają się profesjonalne peelingi. Ferulac Valencia Peel to odpowiedź na potrzeby osób, które zmagają się z objawami fotostarzenia. Zabieg daje wiele możliwości zastosowania i został opracowany w taki sposób, aby w rękach specjalisty można było dopasować go do różnych typów skóry.

Czym jest Ferulac Valencia Peel i w jakim celu się go stosuje?

Ferulac Valencia Peel to prawdziwe remedium na fotostarzenie. Zabieg skutecznie spłyca zmarszczki oraz redukuje wiotkość i przebarwienia. Przeciwdziała fotostarzeniu, a także przywraca skórze blask i jednolity koloryt, dlatego sprawdzi się głównie w przypadku dojrzałej skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni, wymagającej silnej antyoksydacji oraz remodelingu. Efekty w postaci młodszego wyglądu i zmniejszenia widoczności struktury skóry widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Zabieg Ferulac Valencia Peel wykorzystuje działanie czterech kwasów o potwierdzonym i sprawdzonym działaniu. Bazę stanowi, jak sama nazwa na to wskazuje, kwas ferulowy, który działa antyoksydacyjnie i chroni przed fotostarzeniem. Wspiera go kwas TCA, który przebudowuje skórę i pobudza syntezę włókien kolagenu i elastyny. Peeling swoją skuteczność zawdzięcza także obecności kwasu salicylowego, który usuwając martwy naskórek, ułatwia przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry. Dopełnieniem jest wysoce skuteczna witamina C (e-VitC), która nie tylko działa przeciwstarzeniowo, ale też, a może przede wszystkim, rozjaśnia przebarwienia i dodaje skórze blasku. Unikalna formuła Ferulac Valencia Peel gwarantuje zauważalny lifting i przebudowę skóry już po jednym zabiegu, jednocześnie minimalizując efekty uboczne.

Jak wygląda procedura Ferulac Valencia Peel i jak postępować po zabiegu?

Ferulac Valencia Peel jest nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny. Podczas nakładania peelingu odczuwalne może być mrowienie, które ustępuje już po kilku minutach. Oczywiście, jak w przypadku każdego peelingu, tak i ten wymaga zachowania pewnych zasad. Przez kilka dni po jego przeprowadzeniu należy unikać opalania się, a także korzystania z solarium, basenu i sauny. Niewskazany jest też intensywny wysiłek fizyczny. Obowiązkowe jest również stosowanie fotoprotektora SPF50.

Najlepsze efekty osiąga się dzięki serii zabiegów. Wprawdzie o częstotliwości decyduje specjalista, ale zalecanych jest od czterech do sześciu zabiegów, wykonywanych nie częściej niż co 28 dni. Dla podtrzymania efektów serię przeprowadza się raz lub dwa razy w roku.

5. MANDELAC T

Zabieg na okolice oczu z wykorzystaniem kwasu migdałowego, tioglikolowego oraz fitowego. Przeznaczony do rozjaśniania cieni wokół oczu i wygładzania zmarszczek mimicznych. Zabieg delikatnie złuszcza martwy naskórek, napina i ujędrnia skórę.

Bezpośrednio po zabiegu pojawia się efekt ukojenia i rozjaśnienia skóry. Charakterystyczny jest brak złuszczania. Ilość zabiegów uzależniona od indywidualnych potrzeb skóry Pacjenta – zalecane wykonanie serii. Zabieg można powtarzać co 14-28 dni.

6. NOMELAN CAFEICO DESPIGMENTANTE

Intensywny peeling przeznaczony do leczenia skóry z przebarwieniami, objawami fotostarzenia, głębokimi i płytkimi zmarszczkami, rozstępami i bliznami potrądzikowymi.

Skład produktów używanych w zabiegu opiera się na pochodnych fenolu o właściwościach przeciwutleniających (kwas kawowy, kwas ferulowy, kwas rozmarynowy), a także kwasu migdałowego, askorbinowego, fitowego oraz kwasu retinowego. Kwas kawowy, pochodna fenolu, chroni komórkowe DNA. Jego główne działanie w peelingach Nomelan to hamowanie tyrozynazy – enzymu biorącego udział w procesach melnogenezy. Kwas kojowy ma z kolei silne działanie rozjaśniające, podobnie jak kwas askorbinowy.

Bezpośrednio po zabiegu widocznym od razu efektem jest silne napięcie skóry, podrażnienie, któremu towarzyszy rumień oraz uczucie ciepła, a także złuszczanie – intensywne, które trwa od 5-8 dni i jest średnio lub wielkopłatowe. Ilość zabiegów uzależniona od indywidualnych potrzeb skóry Pacjenta – zaleca się wykonanie serii. Zabieg można powtarzać co 28 dni.

7. PEELING MIGDAŁOWY 40% Z WITAMINĄ C

Kuracja ma potrójne działanie: antyoksydacyjne, ujednolicające koloryt skóry i przeciwstarzeniowe.

Jest to zabieg na bazie alfahydroksykwasu, kwasu migdałowego z dodatkiem witaminy C, czyli jej najbardziej stabilnej i skutecznej postaci. Idealny dla skór nietolerujących innych AHA, które stosowane są do leczenia fotostarzenia, trądziku oraz przygotowania skóry do zabiegów z laserem frakcyjnym. Witamina C bierze udział w syntezie kolagenu, chroni przed promieniowaniem i uszkodzeniami oksydacyjnymi.

8. V CARBON

Kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne z wykorzystaniem węgla aktywnego już od kliku lat zyskują coraz większą popularność. Węgiel ma działanie oczyszczające, idealnie sprawdza się w pielęgnacji skóry trądzikowej oraz z zaskórnikami.

Czym jest V Carbon i w jakimi celu się go stosuje?

V-Carbon to trzy-etapowy zabieg o działaniu oczyszczającym, rozświetlającym i wyrównującym koloryt. Przeznaczony do skóry tłustej i mieszanej. Idealny także dla mężczyzn.

Na pełną procedurę zabiegu składają się:

1. Peeling V-Carbon zapewniający oczyszczenie, rozświetlenie i wyrównanie kolorytu.

2. Głęboko nawilżający i regenerujący spray V-Carbon.

3. Głęboko nawilżająca, łagodząca i rozświetlająca maska Princess ® Skincare by CROMA.

Jak wygląda zabieg V Carbon?

Procedura zaczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry. Następnie przy pomocy pędzelka nakładany jest peeling V Carbon. Peeling zmywany jest zazwyczaj po 8-12 minutach, u mężczyzn czas może wydłużyć się nawet to 20 minut. Po tym czasie skóra spryskiwana jest sprayem V Carbon. Ostatnim krokiem jest nałożenie łagodzącej maski Princess ® Skincare.

Jakie efekty daje zabieg V Carbon?

Po zabiegu skóra jest rozjaśniona, a jej koloryt wyrównany. Cera jest odświeżona i oczyszczona, skóra odzyskuje napięcie. Peeling reguluje wydzielanie sebum i zmniejsza widoczność porów.

U kogo sprawdzi się peeling V Carbon?

V Carbon dedykowany jest posiadaczom skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej. Wskazaniem do wykonania zabiegu są rozszerzone pory, a także szara, pozbawiona blasku i zanieczyszczona cera. Peeling idealnie sprawdza się u mężczyzn.

Zabieg nie jest wskazany dla osób ze skórą wrażliwą i przesuszoną.

WSKAZÓWKI PRZED ZABIEGIEM Z UŻYCIEM PEELINGU MEDYCZNEGO

W przypadku stosowania preparatów z retinoidami, witaminą A, kwasem glikolowym itp., na tydzień przed zabiegiem nie wskazane jest korzystanie z opalania, solarium i dermabrazji. W przypadku stosowania preparatów z isotretinoiną należy skontaktować się z kosmetologiem.

PRZECIWWSKAZANIA DO PEELINGU MEDYCZNEGO:

– alergie skórne;
– aktywna opryszczka;
– aktywne zakażenie skóry: wirusowe, bakteryjne, grzybicze;
– gorączka;
– ciąża;
– karmienie piersią;
– stosowanie retinoidów – pochodne witaminy A (do 6 miesięcy);
– inne zabiegi złuszczające w miejscu planowanego peelingu;
– skłonność do powstawania bliznowców;
– stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy);
– stan po krioterapii (do 6 miesięcy);
– choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce);
– skóra podrażniona, uszkodzona (nadżerki, przeczosy, otarcia);
– opalanie skóry (opalanie po zabiegu);
– mężczyźni nie powinni golić się w dniu wykonania peelingu.