Peeling kawitacyjny

Oczyszczanie jest jednym z podstawowych elementów codziennej pielęgnacji skóry. To właśnie na skórze zbierają się wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które mogą prowadzić do powstawania trądziku i niedoskonałości. Oprócz domowej pielęgnacji od czasu do czasu warto zdecydować się na „mocniejsze” oczyszczanie – z pomocą przychodzi m.in. peeling kawitacyjny.

Czym jest peeling kawitacyjny i w jakim celu się go stosuje?

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem oczyszczającym skórę za pomocą wibracji ultradźwiękowej o wysokiej częstotliwości. Wzbogacony o mikromasaż, który poprawia mikrokrążenie i dotlenienie komórkowe oraz zwiększa przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry. Pozwala na dokładne usunięcie nadmiaru sebum, zrogowaciałego naskórka, zaskórników i bakterii. Jest to bezpieczny wybór dla osób o wrażliwej cerze.

W czasie peelingu wykorzystywane jest zjawisko kawitacji, czyli gwałtownej przemiany z fazy ciekłej w gazową pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Podczas zabiegu wykorzystywane jest specjalne urządzenie wytwarzające fale ultradźwiękowe. Obszar poddawany zabiegowi musi być wilgotny – fale dźwiękowe w połączeniu z drobinkami wody powodują falę kawitacyjną, która odpowiada za złuszczanie komórek warstwy rogowej naskórka. Podczas zabiegu wykorzystywane są również dobrane do potrzeb skóry ampułki, które przyspieszają proces regeneracji skóry.

U kogo sprawdzi się peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem łagodnym i polecany jest nawet posiadaczom skóry wrażliwej i problematycznej. Zabieg pomaga w walce z trądzikiem pospolitym i różowatym, a także z zatkanymi porami i zaskórnikami. Zmniejsza produkcję sebum, dlatego sprawdza się również u osób z cerą mieszaną bądź tłustą.

Jakie efekty daje peeling kawitacyjny?

Peeling przede wszystkim usuwa martwy naskórek oraz dokładnie oczyszcza skórę. Po zabiegu skóra jest pobudzona do odbudowy, lepiej ukrwiona i dotleniona. Jest to jeden z zabiegów, który świetnie radzi sobie w likwidacją wągrów. Sama procedura jest również przyjemna i odprężająca.