Nieoperacyjny lifting twarzy – nici Silhouette

Chociaż starzenie się jest procesem nieuchronnym, wcale nie musimy godzić się z utratą jędrności skóry i pojawianiem się kolejnych zmarszczek. Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi z użyciem nici liftingujących, które są świetną alternatywą dla inwazyjnego operacyjnego liftingu twarzy.

Czym są Nici Silhouette i w jakim celu się je stosuje?

Nici Silhouette to innowacyjna i jedna z najskuteczniejszych metod nieoperacyjnego liftingu twarzy. Nici wykonane są z polipropylenu – materiału biokompatybilnego z ludzkim ciałem. Ich najważniejszym elementem są przezroczyste elastyczne wchłanialne stożki, dzięki którym w skórze zachodzą procesy liftingujące. W miejscu ich zakotwiczenia – dzięki wspomnianemu wchłanianiu nici – następuje wzrost tkanki i produkcja nowego kolagenu. Zapewnia to silniejsze zawieszenie tkanek niż w przypadku tradycyjnych metod.

Sposób mocowania Nici Silhouette pozwala wyeliminować problemy, jakie pojawiały się przy stosowaniu materiałów poprzednich generacji – nie ma ryzyka przesuwanie czy zerwania się nici. Nici Silhouette nie są całkowicie wchłaniane, dzięki czemu efekt podciągnięcia i uniesienia skóry jest nie tylko długotrwały, lecz można go także poprawić.

Jakie są korzyści ze stosowania Nici Silhouette?

Zabiegi z użyciem Nici Silhouette są bezpieczne, a dzięki znieczuleniu miejscowemu całkowicie bezbolesne. Zastosowanie cienkich igieł i elastycznych stożków zapewniają zadowalające efekty zabiegu bez dyskomfortu dla Pacjenta. Lekarz wykonujący zabieg ma możliwość zmiany położenia tkanki tłuszczowej w okolicy jarzmowej i przywrócenia skórze objętości. Efekty są widoczne od razu po zabiegu, a Pacjent niemalże od razu może wrócić do codziennych aktywności.

Nici Silhouette można z powodzeniem stosować wraz z innymi zabiegami medycyny estetycznej, np. wstrzykiwaniem kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej, co dopełnia naturalny efekt.

Jak wygląda zabieg z użyciem Nici Silhouette?

Wprowadzenie Nici Silhouette następuje poprzez minimalne nacięcie skóry w okolicy skroniowej lub zamałżowinowej. Nici zawierają małe haczyki, które pozwalają na podniesienie tkanek do góry, a w rezultacie również do powstania nowego kolagenu. Proces dalszego podnoszenia tkanek i napinania skóry trwa około roku, a efekt liftingu utrzymuje się przez do 5 lat.

Jak długo trwa zabieg z użyciem Nici Silhouette?

Zabieg wprowadzenia Nici Silhouette przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym – w asyście anestezjologa – i trwa około 45 minut. Po przeprowadzonym zabiegu nie ma widocznych śladów. Pacjent w ciągu 2-3 dni może powrócić do normalnej aktywności.

Komu polecany jest zabieg z użyciem Nici Silhouette?

Nici Silhouette to nowa bezpieczna alternatywa dla operacyjnego liftingu twarzy i szyi. Polecana Pacjentom, u których pojawiły się już pierwsze oznaki starzenia się skóry na twarzy i szyi, takie jak utrata jędrności skóry policzków i okolic żuchwy, bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki mimiczne czy opadające kąciki ust.

Jakich efektów możesz się spodziewać po zabiegu z użyciem Nici Silhouette?

Po zabiegu Pacjenci zauważają wygładzenie bruzd nosowo-wargowych, redukcję zmarszczek mimicznych i innych oznak starzenia skóry. Skóra twarzy i szyi odzyskuje napięcie, następuje poprawa owalu twarzy, uwydatnienie kości policzkowych.