Nieoperacyjny lifting twarzy – nici PDO

Czym jest nieoperacyjny lifting twarzy Nićmi PDO i w jakim celu się je stosuje?

Jest to nowa, innowacyjna, niechirurgiczna technika odmładzania twarzy charakteryzująca się krótkim okresem rekonwalescencji.

Podczas zabiegu biodegradowalne nici zostają wprowadzone w głębsze tkanki łączne, następnie przywierają do tkanki podskórnej i naciągają skórę w pożądanym kierunku. Tkanka podskórna zostaje wtedy łagodnie rozciągnięta, a stan ten utrwala się poprzez naturalny przyrost tkanki łącznej.

Nici zostają wchłonięte po upływie pewnego czasu zależnego do ich typu. Efekty są widoczne przez dłuższy okres.

Jakie są korzyści ze stosowania Nici PDO?

Nici DPO pozwalają uzyskać efekt chirurgicznego liftingu twarzy bez konieczności przeprowadzenia tak inwazyjnego zabiegu, niwelując przy tym stres pacjenta. Zabieg nie pozostawia widocznych blizn a skóra zazwyczaj bardzo szybko się goi. Zabieg wykonuje się w dość krótkim czasie ok 15 – 40 minut. Ryzyko wystąpienia bolesności po zabiegu jest bardzo niskie a rezultat jest widoczny bezpośrednio po zakończeniu zabiegu.

Jak wygląda zabieg z użyciem Nici PDO?

Po uprzednim miejscowym znieczuleniu obszaru wykonania zabiegu do tkanek wprowadza się wchłanialną nić. Rodzaj i liczbę wprowadzanych nici przed zabiegiem ustala lekarz podczas konsultacji z pacjentem. Nici wchłaniają się po pewnym czasie zależnym od ich materiału. W każdej chwili można wprowadzać dodatkowe nici.

Jak długo trwa zabieg z użyciem Nici PDO?

Zabieg trwa od ok. 15 do 40 minut. Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe.

Jakich efektów możesz się spodziewać po zabiegu z użyciem Nici PDO?

Dzięki tej minimalnie inwazyjnej procedurze następuje obudowanie nici nowymi tkankami łącznymi, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i gładsza, owal twarzy się podnosi i następuje lifting skóry. Niektóre rodzaje nici potrafią podciągać tkanki twarzy do ich pierwotnych pozycji. Ta nowa i delikatna metoda nie pozostawia żadnych ran ani blizn.