Linerase

Czujesz, że Twoja skóra traci sprężystość i nie jest już tak gładka i jędrna jak kilka lat temu? Nie musisz dłużej się tym martwić. Nadeszło długo oczekiwane, przełomowe odkrycie w medycynie estetycznej! Wraz z wprowadzeniem na rynek III generacji atelokolagenu LINERASE, dermatologia estetyczna otworzyła nowe możliwości w rekonstrukcji i odbudowie tkanek. LINERASE jest innowacyjną terapią, której światowa premiera miała miejsce w marcu 2015 roku. Terapia regeneruje i odbudowuje skórę, a tym samym przywraca jej minioną sprężystość i naturalny blask.

Czym jest kolagen?

Zdrową, młodą i jędrną skórę zawdzięczamy głównemu jej budulcowi, którym jest kolagen. Niestety z wiekiem jego produkcja spada, włókna stają się coraz słabsze, a nasza skóra mniej elastyczna. Po 25. roku życia zaczynamy tracić aż 1,5% kolagenu rocznie, czego efektem jest powstanie pierwszych zmarszczek.

W procesie starzenia, oprócz spadku elastyczności związanej ze zmniejszeniem ilości włókien kolagenu oraz elastyny, dodatkowo zmniejsza się ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, a mięśnie twarzy stają się słabsze. Skutkiem tego jest pojawienie się zmarszczek grawitacyjnych oraz zauważalne zmiany w owalu twarzy. Możemy jednak temu przeciwdziałać, a najlepszym sposobem w walce z utratą kolagenu jest uzupełnianie jego niedoborów oraz niwelowanie efektów jego ubytku.

Czym jest bioaktywny atelokolagen LINERASE?

Nowej generacji atelokolagen LINERASE to przełomowy zabieg w gabinetach medycyny estetycznej. LINERASE to nowoczesny i bezpieczny preparat do podawania śródskórnego, zarejestrowany jako wyrób medyczny. Co istotne, terapia nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych (jest nieimmunogenny). Procedura zabiegu jest małoinwazyjna, dzięki czemu nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. LINERASE to jedyny dostępny na rynku atelokolagen typu I w formie iniekcji, a także najnowsze narzędzie w rękach lekarzy medycyny estetycznej, przeznaczone do najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała. Terapia ta jest przełomowa w walce z oznakami starzenia. Atelokolagen LINERASE stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu. Bioaktywny preparat przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, redukcji wiotkości, rozstępów i blizn zanikowych, przywrócenia sprężystości i elastyczności, wygładzenia zmarszczek. Dzięki terapii skóra może stać się młodsza nawet o 5 lat!

Jak wygląda zabieg z użyciem LINERASE?

Atelokolagen nowej generacji LINERASE charakteryzuje się łatwością iniekcji, gdyż jest to płyn, a nie żel. Po zabiegu w miejscu podania może pojawić się preparatu zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie bądź tkliwość. Reakcje te zazwyczaj ustępują po kilku godzinach, mogą jednak utrzymać się do 7 dni. Po tym czasie ustępują samoistnie. Po wykonaniu zabiegu, ważne jest, aby wykonać masaż w miejscu podania preparatu.

Dla uzyskania najlepszych efektów zalecana się wykonanie 4 zabiegów w odstępach 2 tygodniowych Pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach – Pacjenci zauważają wyraźną różnicę w elastyczności i gęstości skóry. Efektem młodszego wyglądu można cieszyć się od 12 do 18 miesięcy. Atelokolagen LINERASE zapewnia naturalną regenerację i przywraca skórze jej naturalną strukturę poprzez odtworzenie włókien kolagenowych oraz pobudzenie do produkcji nowego własnego kolagenu.

U kogo sprawdzi się zabieg z użyciem LINERASE?

LINERASE w celu zahamowania procesów starzenia poprzez utrzymanie prawidłowego poziomu kolagenu można stosować profilaktycznie już po 25. roku życia. Preparat odbudowuje i regeneruje skórę twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i całego ciała poprzez rekonstrukcję tkanki łącznej skóry – przede wszystkim przywraca naturalne piękno skóry. LINERASE doskonale sprawdza się w redukcji rozstępów, leczeniu blizn zanikowych i potrądzikowych.

Zabieg LINERASE wspomaga biorewitalizację skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, ale również całego ciała, regeneruje tkankę łączną skóry właściwej, poprawia elastyczności i sprężystości skóry, zmniejsza oznaki starzenia się skóry, redukuje zmarszczki, leczy blizny zanikowe i rozstępy.

Czy są jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu z użyciem LINERASE?

LINERASE, jak każdy zabieg medycyny estetycznej, ma całą listę przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Wśród nich znajduje się m.in. ciąża, okres karmienia piersią, choroby autoimmunologiczne, cukrzyca, tendencje do powstawania bliznowców, aktywne zakażenia okolicy zabiegu oraz choroba nowotworowa.