Laseroterapia zewnętrzna

Drobne popękane naczynka krwionośne, teleangiektazje, wenulektazje i pajączki są często poważnym problemem estetycznym. Stosując odpowiednio dobraną energię i długość fali lasera można wybiórczo zamknąć nieestetyczne naczynka bez uszkodzenia otaczającej skóry.

Jak wygląda zabieg laseroterapii zewnętrznej?

Obszar poddawany zabiegowi oraz głowica lasera są dezynfekowane, a oczy Pacjenta chronione są specjalnymi okularami. Głowica wykonana z szafirowego szkła przykładana jest do zmiany naczyniowej. Czerwona wiązka naprowadzająca zapewnia precyzję zabiegu oraz jego lepsze efekty. Następuje „strzał” światła laserowego, w trakcie którego Pacjent może odczuwać delikatny dyskomfort. Kolejne strzały wykonywane są dokładnie wzdłuż zmiany naczyniowej. Głowica, dzięki wspomnianej wiązce naprowadzającej, jest niezwykle precyzyjna, co skraca zabieg i minimalizuje czas kuracji do kilku sesji.

Jeśli naczynko było duże, po zabiegu może pojawić się siniak, obrzęk albo rumień, który wchłania się w ciągu kilku godzin albo dni. Metoda jest bezpieczna, nie pozostawia śladów i nie wymaga ograniczenia normalnej aktywności. Zabiegi laserowe można wykonywać o każdej porze roku. Zabieg niekiedy wymaga powtórzenia, zależnie od ilości i nasilenia zmian i ich lokalizacji.

Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu laseroterapii zewnętrznej?

Terapia laserem daje znakomite efekty w przypadku leczenia zmian naczyniowych – od małych czerwonych żył do dużych obszernych naczyń żylnych (nawet do koloru niebieskiego czy fioletowego). Pacjenci wracają do codziennej aktywności zaraz po zabiegu.

Czy zabieg laseroterapii zewnętrznej jest bolesny?

Zabiegi nie wymagają znieczulenia, są praktycznie bezbolesne. W momencie strzału lasera możemy odczuwać jedynie lekkie ukłucie lub pieczenie.

Jakie są zalecenia po zabiegu laseroterapii zewnętrznej?

Po zabiegu nie należy wycierać miejsc po zabiegu ręcznikiem ani pocierać gąbką – nie należy drażnić skóry. Nie zaleca się korzystania z gorącej kąpieli i sauny 14 dni po zabiegu. Niewskazane jest opalanie (ani bezpośrednio na słońcu, ani w solarium) przez 4 tygodnie po zabiegu. Przy zamykaniu dużej liczby naczyń na nogach przez kilka dni po zabiegu zaleca się noszenie pończoch uciskowych.