Depilacja laserowa – Laser Lightsheer Diode

Każda kobieta wie, jak uciążliwa bywa depilacja. A gdyby tak pozbyć się włosów na stałe? Z pomocą przychodzi laser diodowy LightSheer Diode, przy pomocy którego pozbędziesz się owłosienia przed kolejnym sezonem bikini!

Czym jest laser diodowy LightSheer Diode i na czym polega depilacja laserowa?

Laser diodowy LightSheer Diode amerykańskiej firmy Lumenis zajmuje czołowe miejsce wśród urządzeń do depilacji laserowej ciała. Jest najmocniejszym i najnowocześniejszym urządzeniem depilacyjnym na rynku. Podstawą działania lasera diodowego LightSheer jest fototermoliza selektywna następująca pod wpływem światła.

Działanie lasera diodowego polega na niszczeniu włosa za pomocą światła laserowego, które wypala komórki odżywcze włosa i tym samym zapobiega ponownej regeneracji i jego odrastaniu. Jak wykazały badania – depilacja jest najskuteczniejsza dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagenu). Pozostałe okresy wzrostowe włosów – faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) – są „nieme” na działanie lasera. Warunkuje to potrzebę przeprowadzenia minimum czterech zabiegów powtarzanych średnio co 4-12 tygodni. Przyjmuję się, że już po pierwszej serii nie odrasta około 30-40% włosów ciemnych, po trzech zabiegach liczba ta wzrasta do około 80-92%. Niewielki pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych muszą liczyć się ze słabszym efektem – przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku włosa. Zabieg przy użyciu lasera LightSheer daje gwarancję oczekiwanego efektu w niewielkiej liczbie zabiegów. Usuwa włosy na stałe, bezboleśnie, bezinwazyjnie, nie powodując uszkodzeń skóry.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Bezpośrednio przed zabiegiem w miejscu depilacji należy zgolić włosy. Procedura ta nie dotyczy pierwszego zabiegu, przed którym zrobi to za nas osoba wykonująca zabieg – umożliwi to ocenę barwy włosów. Włosy blond, siwe, rude stanowią przeciwwskazanie do zabiegu.

Przed każdym z zabiegów nie należy wyrywać włosów (zarówno pęsetą, woskiem, jak i depilatorem) – przez okres 4 tygodni w przypadku twarzy i 6 tygodni w przypadku innych obszarów. Można je golić, przycinać i depilować przy pomocy specjalnych kremów.

Na 4 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić kremy i maści z witaminą A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), witaminą C i kwasami owocowymi. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić tydzień wcześniej. Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem. Leki światlouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (np. dziurawiec i nagietek) wymagają odstawienia na tydzień przed zabiegiem.

Przed zabiegiem depilacji laserowej nie należy się opalać – z depilacją należy zaczekać około 4-6 tygodni.

Jak są przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej?

Przeciwwskazaniem do zabiegu są m.in. ciąża, skłonność do przebarwień, aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze), bielactwo i łuszczyca.

Jakie są zalecenia po zabiegu depilacji laserowej?

Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry – te zazwyczaj ustępują po kilku godzinach. Po zabiegu skóra wymaga delikatnego traktowania: należy myć ją żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym (ewentualnie czystą wodą), nie stosować dezodorantów i antyperspirantów (jeśli depilacja dotyczyła pach), stosować zasypkę lub krem (Alantan Plus / Bepanthen / Dermopanthen), delikatnie osuszać skórę, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób.

Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczna jest stosowanie kremów z filtrami o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50 lub więcej.