Zmarszczki mimiczne - Botox

Botox

 

Czym jest Botox ?

Botox (toksyna botulinowa) jest szeroko stosowanym preparatem w dermatologii estetycznej. To prosta niechirurgiczna metoda wygładzania uciążliwych i głębokich zmarszczek. Wstrzyknięcie odpowiednich, niewielkich dawek preparatu likwiduje i zapobiega zmarszczkom mimicznym wywołanym prze kurczenie się mięśni twarzy.

Jak działa Botox ?

Botox jest naturalną toksyną działająca przez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwowymi a unerwianym przez nie mięśniami. Niewielka ilość preparatu podawana do mięśnia powoduje jego rozluźnienie, czego efektem jest wygładzenie zmarszczek. Dzięki neutralizacji mięśnie nie działają przez okres od 6 do 8 miesięcy. W tym czasie skóra odpoczywa, zmarszczki wygładzają się, a mięsień „oducza” się skurczu – dając naturalny i wypoczęty wygląd.

 

Na jakie obszary twarzy jest polecany?

Za powstawanie zmarszczek odpowiada nadmierna aktywność mięśni danej okolicy twarz . Botox to prosta metoda wygładzania uciążliwych i głębokich zmarszczek :

  • Między brwiami
  • Poprzecznych czoła
  • Wokół oczu tzw. „kurzych łapek”
  • Powiek dolnych
  • Okolic ust
  • Brody
  • Botox jest również wykorzystywany w leczeniu nadmiernej potliwości - jest on bezpośrednio wstrzykiwany w obszar pach lub w inne wybrane miejsce. Powstrzymuje działanie nerwów, które połączone są z gruczołami wydzielania zewnętrznego. W efekcie wydzielanie potu zostaje zahamowane. Zobacz: Botox na nadpotliwość

 

Jak wygląda zabieg ?

W zależności od obszaru na którym będzie stosowana kuracja procedura trwa 10 do 20 minut i polega na kilku drobnych wstrzyknięciach. U pacjentów może wystąpić pewny minimalny dyskomfort związany z zastrzykami igłą. Zaletą tej metody jest mała inwazyjność i możliwość powrotu do normalnej aktywności bezpośrednio po zabiegu.

 

Kiedy możesz się spodziewać efektów zabiegu?

Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 dniach i utrzymują się od 4 do 6 miesięcy. Po tym okresie zalecane jest powtórzenie terapii w celu podtrzymania efektu.

 

Jak postępować po zabiegu?

Zabieg na ogół nie pozostawia śladów. Zdarza się lekkie zaczerwienienie, które zwykle ustępuje po około godzinie. Po zabiegu możesz wrócić do pracy i codziennej aktywności. Tuż po zabiegu powinno się zadbać o ograniczenie ruchów mięśni, graniczących z tymi w które preparat był wstrzykiwany.

 

Czy zabieg jest bezpieczny ?

Botox jest substancją sprawdzoną w licznych procedurach, a metoda spłycania zmarszczek wykorzystująca toksynę botulinową typu A należy do najbezpieczniejszych. Działa bowiem wyłącznie czasowo, a dodatkowo wykorzystuje się niewielkie ilości preparatu

 

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Botox'u?

1) bezwzględne:
· zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)
· nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie)
· stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia:
(aminoglikozydy, aminochinolony, D-penicylamina, cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna)
· miejscowe infekcje skóry
· ciąża, okres laktacji
2) względne:
· zaburzenia krzepnięcia
· stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna)

Przed zabiegiem należy powiadomić lekarza o przyjmowanych preparatach farmakologicznych bądź lekach

Script logo
kontakt