Wypełnienie i Mezoterapia - Kwas HIALURONOWY

1. Kwas hialuronowy - wypełnienie

 

Czym jest kwas hialuronowy ?

Kwas hialuronowy występuje fizjologicznie w naszych tkankach, głównie w skórze. Dzięki jego wyjątkowej zdolności wiązania wody jest odpowiedzialny za utrzymanie właściwego nawilżenie skóry. Niestety z upływem lat zawartość kwasu hialuronowego ulega zmniejszeniu, co prowadzi do powstania zmarszczek.
Utrata kwasu hialuronowego powoduje, że skóra traci zdolność wiązania wody. Jedna cząsteczka kwasu wiąże około 250 cząsteczek wody. Jeżeli ilość tego ważnego składnika obniża się, objawy starzenia stają się coraz bardziej widoczne.

Jaki kwas hialuronowy jest stosowany podczas zabiegu ?

Kwas hialuronowy stosowany w medycynie estetycznej uzyskiwany jest poprzez biosyntezę, a cząsteczki kwasu otrzymywanego tą metodą rozkładają się w organizmie zupełnie naturalnie. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna i nie wywołuje skutków ubocznych.

 

Jak wygląda zabieg ?

Preparat (w formie żelu) wprowadza się podskórnie cienką igłą w linię zmarszczki lub w bruzdę. Po wstrzyknięciu, kwas hialuronowy wiąże wodę i powiększa objętość leczonej okolicy co prowadzi do wygładzenia skóry w tym miejscu.

 

Jak długo utrzymuje się efekt wypełnienia?

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym jest odwracalne. Efekt widoczny jest przez około 9 - 12 miesięcy, po tym czasie stopniowo i naturalnie zanika. Okres ten może być dłuższy lub krótszy w zależności od:
- wieku,
- rodzaju skóry,
- trybu życia (palenie papierosów i wystawianie skóry na słońce i działanie promieni UV, może skrócić czas działania).

 

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa ok. 30 – 40 minut, efekt jest natychmiastowy.

 

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Oprócz działania wypełniającego uzyskujemy także efekt silnej stymulacji skóry, dzięki czemu po wchłonięciu preparatu skóra utrzymana jest w lepszej kondycji niż przed zabiegiem

 

Jakie są możliwe objawy niepożądane ?

Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk, które ustępują po 1-2 dniach

 

Czy są jakieś przeciwwskazania ?

- ciąża, karmienie piersią,
- choroby o podłożu autoimmunologicznym,
- skłonność do powstawania blizn przerostowych,
- stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik).


2.GŁĘBOKA REWITALIZACJA I NAWILŻENIE SKÓRY OD ŚRODKA- MEZOTERAPIA

 

Czym jest mezoterapia ?

Mezoterapia to niechirurgiczna metoda regeneracji skóry polegająca na podawaniu drogą iniekcji (zastrzyków) za pomocą pistoletu substancji czynnych w głąb skóry w celu poprawienia jej metabolizmu, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz prawidłowego odżywiania i nawilżenia skóry.
Ta nowoczesna metoda cieszy się ogromną popularnością ponieważ śródskórne wprowadzenie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty w korekcji zmarszczek, poprawia kondycję włosów i gładkość skóry ciała co wpływa na doskonałe samopoczucie i pewność siebie.

 

Co daje mezoterapia ?

Mezoterapia jest jedyną i niekwestionowaną metodą terapeutyczną, która przynosi wręcz natychmiastowe rezultaty. Można jedynie powiedzieć, ze oprócz operacji chirurgii plastycznej nie istnieje sposób bardziej efektywny niż mezoterapia w rewitalizacji, odmładzaniu i liftingowaniu skóry.
To skuteczna metoda :
rewitalizująca skórę,
regenerująca skórę,
przeciwzmarszczkowa
hamująca wypadanie włosów oraz pobudzająca ich porost
odmładzająca skórę,
oddziałującą na ochronę : foto-starzenie skóry
przeciwtrądzikowa

 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg ?

Jest to zabieg dla wszystkich, którzy chcą wyglądać młodziej. Mezoterapia igłowa przynosi znakomite rezultaty u pacjentów z delikatną, wiotką, odwodnioną a także dojrzałą skórą, która traci jędrność. To znakomita metoda na znaczącą poprawę kondycji skóry bez interwencji chirurgicznej.
To również doskonała metoda na poprawę owalu twarzy i likwidację fotouszkodzeń czyli zmian powstałych z powodu częstego opalania się. Jeżeli właśnie wróciłaś z wakacji i twoja skóra jest przesuszona, to jest idealny zabieg dla Ciebie.
Zabieg przeznaczona jest zarówno dla dojrzałej jak i młodej skóry mającej problemy z bliznami po trądziku.

 

Jak wygląda zabieg ?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu preparatów pod oczy, na twarz, szyję jak i na poszczególne obszary ciała. Dzięki tej technice można wprowadzić substancje aktywne, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Lekarz indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera zestaw substancji aktywnych. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry a odpowiednie kombinacje substancji aktywnych pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty w krótkim czasie.

 

Co będę odczuwać po zabiegu?

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, jednak już po kilku pierwszych dniach odzyskuje swój naturalny koloryt.

 

Jakie są zalety mezoterapii ?

Dzięki tej metodzie w sposób nie chirurgiczny możemy poprawić kondycję skóry, wprowadzając głęboko śródskórnie substancję czynną. Wprowadzone preparaty stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny.
Skóra sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej wypoczętej, a w przypadku wypadania włosów proces wypadania zostaje zahamowany a w 20% możliwe jest odrastanie włosów z regeneracją struktury włosa. W przypadku cellulitu następuje wzrost metabolizmu komórek tłuszczowych co prowadzi do ogólnego ujędrnienia i usunięcia lub jego zredukowania

 

Jak często muszę wykonywać zabieg ?

Mezoterapia przynosi efekt wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Najlepsze rezultaty uzyskuje się po 3 - 4 zabiegach wykonywanych co 3 – 4 tygodnie.

 

Jakie są przeciwwskazania ?

- Ciąża, karmienie piersią
- Nowotwór
- Choroby autoimmunologiczne (łuszczyca, bielactwo, stwardnienie rozsiane)
- Ropne stany zapalne skóry
- Opryszczka aktywna
- Stosowanie leków przeciw krzepliwych
- Aktywna infekcja w miejscu wykonywania zabiegu
- Zakażenie gronkowcem złocistym
- Cukrzyca

Script logo
kontakt