Twarz, dłonie - Radiesse


Radiesse – wypełniacz biodegradowalny, twarz, dłonie

 

Nie możesz cofnąć czasu, ale możesz spowolnić jego upływ.

Bez względu na to, jak dobre są nasze geny, każdy typ skóry ostatecznie traci napięcie. Zmieniają się proporcje, zmniejsza się objętość. Policzki opadają, podbródek wiotczeje, a owal twarzy rozszerza się ku dołowi. Skutek : symetryczny kształt „ V” odwraca się, a na twarzy coraz bardziej widać oznaki upływającego czasu, bez względu na to jak młodo się czujemy.

Na czym polega działanie preparatu Radiesse ?

Radiesse jest preparatem wypełniającym zmarszczki i ubytki objętości oraz stymulującym naturalne procesy produkcji kolagenu. Takie działanie jest wynikiem jego budowy i składu. Stanowiąca element preparatu matryca żelowa daje widoczny po zabiegu efekt wypełnienia. Drugi składnik Radiesse, czyli hydroksyapatyt wapnia, odpowiada za proces produkcji własnego kolagenu przez organizm, który daje efekt odmłodzenia skóry.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg z zastosowaniem Radiesse ?

Zabieg jest przeznaczony zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Zalecany jest osobom z objawami starzenia się skóry twarzy i dłoni. Dla starszych pacjentów z widocznymi oznakami utraty gęstości i objętości skóry, przy zmianach owalu twarzy. U pacjentów w średnim wieku preparat podawany jest m. in. do wypełnienia bruzd nosowo – wargowych, linii marionetki, zagłębień linii żuchwy i brody. U młodych pacjentów Radiesse stosowany jest w obszarze kości policzkowych w celu ich uwypuklenia. Ponadto preparat podawany jest do korekcji kształtu nosa, asymetrii twarzy oraz w przypadku jędrnej skóry, ale z ubytkami tkanki np. po gwałtownym schudnięciu

Jakie zastosowanie ma Radiesse ?

Preparat Radiesse ma wszechstronne zastosowanie w:
- Korekcie bruzd nosowo – wargowych
- Modelowaniu kształtu twarzy
- Korekcie i odmładzaniu grzbietowej powierzchni dłoni
- Niechirurgicznej korekcie nosa
- Korekcie okolicy jarzmowej
- Zagęszczaniu skóry

Jak wygląda zabieg, czy należy się wcześniej przygotować ?

Podanie preparatu poprzedza konsultacja lekarska, podczas której pacjent jest kwalifikowany i przygotowany do zabiegu. Preparat jest podawany w odpowiednią okolicę za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Do preparatu dodaje się środek znieczulający, w celu poprawy komfortu pacjenta podczas zabiegu. Większość pacjentów znosi zabieg bardzo dobrze i określa go jako lekko nieprzyjemny. Miejsca i ilość wkłuć są uzależnione od rodzaju korekty. Z reguły pacjenci zaraz po zabiegu mogą wrócić do codziennych zajęć.

Kiedy można spodziewać się pierwszych efektów ?

Pierwszy efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu. Jest to związane z objętością wstrzykniętego preparatu. Natomiast poprawa stanu skóry, która jest wynikiem stymulacji włókien kolagenowych, pojawia się stopniowo i najlepiej ja oceniać po 3 - 4 miesiącach.

Jak długo utrzymuje się efekt ?

Efekty u poszczególnych osób zależą od wieku, rodzaju skóry, stylu życia i gospodarki metabolicznej, a także od obszaru, który poddajemy kuracji. Zasadniczo, u większości pacjentów efekt zabiegu utrzymuje się przez ponad rok.

Jakie są korzyści z zastosowania Radiesse ?

- Natychmiastowy efekt dzięki elastycznej matrycy żelowej
- Długotrwały efekt dzięki stymulacji produkcji kolagenu
- Wypełnienie objętości podczas jednego zabiegu
- Dobrze tolerowany
- Nie wymaga przeprowadzenia testów alergicznych
- Wypróbowany i przetestowany miliony razy

Czy zabieg z zastosowaniem Radiesse ma efekt uboczny ?

Podobnie jak w przypadku podania innych wypełniaczy, po zabiegu mogą wystąpić ślady po ukłuciu, lekkie opuchnięcia, swędzenie, zasinienie lub przebarwienie. Te objawy ustępują zazwyczaj po kilku dniach.

Czy Radiesse jest stałym implantem ?

Nie. Produkt podlega biodegradacji i jest w naturalny sposób wchłaniany przez organizm.

Czy Radiesse można wyczuć pod skórą ?

Prawdopodobnie przez krótki czas po wstrzyknięciu można go wyczuć. Z czasem całkowicie się wchłonie i przestanie być wyczuwalny.

Script logo
kontakt