TWARZ -CHIRURGIA PLASTYCZNA

 

 

1. LIFTING TWARZY I SZYI

2. POWIEKI GÓRNE I DOLNE

3. KOREKTA USZU

4. NIEOPERACYJNY LIFTING TWARZY- NICI SILHOUETTE

 

 

1. Lifting twarzy i szyi

 

Czas zabiegu: Czas pobytu w klinice: Rekonwalescencja:
1h 2 dni

1-2 tygodnie

 

Znieczulenie:   Cena:
miejscowe lub ogólne  

od 12 000zł

 

Jakie warunki musi spełniać pacjent aby zabieg mógł być przeprowadzony ?

Nie każda osoba może zostać zakwalifikowana do zabiegu. Głównymi warunkami, na podstawie których dopuszcza się pacjenta do zabiegu liftingu twarzy są:

- prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych oraz

- ogólny stan zdrowia w stopniu dobrym

 

Przeciwwskazaniami zdrowotnymi do przeprowadzenia zabiegu są:

- cukrzyca,

- skazy naczyniowe czy też

- niedokrwistość

- zabieg nie jest polecany również dla osób borykających się ze stanami zapalnymi skóry twarzy oraz

- ropnym zapaleniem zatok i powiek

Jak wygląda zabieg ?

Podczas zabiegu skóra jest nacinana przez chirurga, a następnie ściągana z policzków i w razie potrzeby z szyi. W kolejnym etapie chirurg odpowiednio preparuję skórę oraz mięśnie na twarzy i na szyi nadając im odpowiedni kształt oraz napięcie i wpływając tym samym na zmianę ich wyglądu. Na zakończenie operacji chirurg może usunąć nadmiar skóry oraz założyć dreny, w celu kontroli nad krwawieniem.

Jakiego efektu można się spodziewać ?

Podanie się zabiegowi skutkuje odmłodzeniem wyglądu skóry twarzy. Podczas zabiegu usuwany jest nadmiar skóry na policzkach, dzięki czemu eliminuje się negatywne zjawisko opadniętych kącików ust. Celem liftingu jest korekta części policzkowej twarzy, ale również szyi, skroni oraz czoła.

Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu końcowego liftingowi twarzy, często towarzyszy jednoczesna korekta powiek czy też nosa. Wykonanie liftingu twarzy nie tylko przywraca pacjentom młodszy, atrakcyjny wygląd. Sprawia także, że mogą doświadczyć przemiany wewnętrznej- poczuć się bardziej pewnymi siebie i po prostu młodszymi, bez obciążenia w postaci kompleksu wieku. Po wykonaniu zabiegu wyraz twarzy ulega pozytywnej metamorfozie, podobnie jak samopoczucie pacjenta.

Jak wygląda okres rekonwalescencji ?

Powrót do całkowitej formy trwa u każdego pacjenta różnie. Stan duchowy jak i ciała odgrywa znaczną rolę.

Po tym zabiegu należy się oszczędzać.

Zaleca się:

- spanie z głową w górze, co może pomóc zmniejszyć opuchliznę i krwiaki

- należy zaprzestać palenia papierosów również jako palacz bierny

Po dwóch dniach bandaże zostaną usunięte. Może wystąpić opuchnięcie, a skóra może przybrać inny koloryt. Największa opuchlizna powinna zejść już po ok. 24-48 godzinach, może to jednak potrwać dłużej. Po paru dniach można już się malować, by zatuszować przebarwienia. Możliwy jest brak czucia w niektórych miejscach twarzy, jest to chwilowa reakcja. Po 4 – 7 dniach zostaną zdjęte szwy.

Po jakim czasie można wrócić do aktywności fizycznej ?

Rozciąganie się, skłony i podnoszenie powinno się zaprzestać na jakiś czas po zabiegu liftingu twarzy. Większość aktywnych zajęć można już wznowić po ok. dwóch tygodniach. Sport po ok. 3 – 4 tygodniach. Powinno się unikać światła słonecznego, a później należy pamiętać o kremach chroniących skórę przed promieniami słonecznymi.

 

 

2. Powieki górne i dolne

Czas zabiegu: Czas pobytu w klinice: Rekonwalescencja:
do 1 h -

1-2 tygodnie

 

Znieczulenie:   Cena:
miejscowe  

4 000 - 7 000zł

 

Już po 25 - tym roku życia w organizmie ludzkim zmniejsza się ilość włókien kolagenowych odpowiadających za jędrność i sprężystość skóry. Efekty tego można najszybciej zauważyć w miejscach gdzie skóra jest najcieńsza, czyli m. in. na powiekach. Słabnące mięśnie odpowiedzialne za unoszenie brwi i powodujące opadanie powiek, potęgując niechciany problem. Z pomocą przychodzi zabieg chirurgii plastycznej polegający na plastyce powiek.

Kto jest odpowiednim kandydatem do wykonania plastyki powiek ?

Kandydatami do operacji powiek mogą być zarówno kobiety jak i mężczyźni. Efekty przeprowadzonej operacji są tym lepsze im szybciej zareagujemy na pierwsze objawy problemu. Blepharoplastyka może być wykonywana jako oddzielny zabieg bądź też w połączeniu z zabiegami takimi jak lifting twarzy. Często, zarówno powieki górne jak i dolne poddawane są zabiegowi podczas jednej sesji operacyjnej. Jak każda operacja plastyczna tak i operacja plastyczna powiek oczu wymaga konsultacji lekarskiej w zakresie kwalifikacji do zabiegu.

Jak należy przygotować się do zabiegu ?

Warunkiem niezbędnym do przeprowadzenia zabiegu jest dobry ogólny stan zdrowia pacjenta. Na kilka dni przed operacją należy odstawić leki przeciwbólowe zawierające kwas acetylosalicylowy ( m. in. aspiryna ), ponieważ wydłużają one czas krzepnięcia krwi. Może to zwiększyć ryzyko wystąpienia powikłań takich jak nadmierne krwawienie czy przedłużone gojenie ran. Wskazane jest również zażywanie przed zabiegiem witaminy C.

Jaki rodzaj znieczulenia jest stosowany podczas zabiegu ?

W większości przypadków sama korekta powiek wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym.

Na czym polega zabieg ?

Chirurg podczas zabiegu usuwa nadmiar skóry poprzez nacięcie w naturalnej, mimicznej zmarszczce i fałdach skórnych. Dzięki temu nacięciu górna część powieki zostaje znacznie pogłębiona. Rana zostaje zszyta cienkimi szwami i oklejona plasterkami. Technika zabiegu zależy od rodzaju i przyczyny odpowiedzialnej za konieczność interwencji chirurgicznej.

Ile czasu po zabiegu należy pozostać w klinice ?

Szczególnie ważne w tym zabiegu jest to, że nie wymaga on hospitalizacji – pacjenci jeszcze tego samego dnia mogą wrócić do domu.

Jak wygląda proces rekonwalescencji ?

Następstwem operacji powiek jest obrzęk i zasinienie operowanej okolicy. Może pojawić się również niewielki ból związany z dyskomfortem po zabiegu, który można uciszyć doustnymi lekami przeciwbólowymi. W profilaktyce przeciw powstaniu nadmiernym obrzękom i zasinieniu warto używać chłodzących okładów. Przez okres około tygodnia zaleca się również unikanie wysiłku fizycznego.


Opuchlizna i siniaki utrzymują się co najwyżej 1 do 2 tygodni po zabiegu. W tym czasie zaleca się noszenie okularów przeciwsłonecznych ze względu na nadwrażliwość spojówek na warunki atmosferyczne takie jak: wiatr, słońce itp.
Zgodnie z zaleceniami chirurga – plastyka, szwy usuwa się około 7 doby po zabiegu. Po tym czasie pacjent smaruje blizny preparatami, które powodują spłaszczanie blizn oraz zmieniają ich kolor na blady. Większość pacjentów powraca do aktywnego życia w ciągu 7 dni po zabiegu.

Jakie są efekty zabiegu ?

Efekty operacji utrzymują się przez wiele lat

- nadaje twarzy młody i pogodny wygląd

- zabieg poprawia pole widzenia przysłonięte nadmiarem skóry

- zabieg poprawia wygląd powiek, odpowiedzialnych za młody i wypoczęty wygląd

- eksponuje oczy

 

 

3. Korekta uszu

Czas zabiegu: Czas pobytu w klinice: Rekonwalescencja:
1h -

1-6 tygodnie

 

Znieczulenie:   Cena:
miejscowe  

4 000zł

 

Na czym polega zabieg korekty uszu ?

Korekta odstających uszu jest stosunkowo krótkim, maksymalnie godzinnym, zabiegiem chirurgicznym. Polega na wykonaniu odpowiedniego nacięcia tuż za małżowiną uszną, w celu odsłonięcia chrząstki, która następnie jest odpowiednio modelowana.

Jak wygląda zabieg ?

Zabieg ten jest jednym z krótszych i polega na wykonaniu odpowiedniego nacięcia za małżowiną uszną tak, aby odsłonić chrząstkę a następnie po odpowiednim ścieńczeniu chrząstki należy ją odpowiednio wymodelować zakładając szwy nie wchłanialne.

Bardzo ważne jest w tym momencie operacji odpowiednie wymodelowanie chrząstki aby od przodu była półokrągła i bez śladów zagięć aby nie budziło to podejrzeń o zabieg korekcyjny ucha.

Przy końcu operacji zakłada się szwy nie wchłanialne za uchem w miejscu nacięcia i zakłada opatrunek na 7 dni. Po tym okresie ściąga się szwy. Efekt wykonanego zabiegu jest bardzo dobry i pozostaje na całe życie.

Jaki rodzaj znieczulenia stosowany jest podczas zabiegu ?

Podczas zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe.

Jak długo po zabiegu trwa pobyt w klinice?

Po zabiegu w znieczuleniu miejscowym pacjent opuszcza klinikę po około 2 godzinach.

Jakie są zalecenia pooperacyjne ?

Przez okres 2 miesięcy (również w nocy) należy nosić opaskę uciskową. Do momentu ustąpienia dolegliwości bólowych można na noc na uszy przykładać watę . Przez 2 miesiące nie należy korzystać z basenu, solarium, sauny itp.

 

 

4. Nieoperacyjny lifting twarzy – nici Silhouette

Czas zabiegu: Czas pobytu w klinice: Rekonwalescencja:
ok 40 min -

2-4 tygodnie

 

Znieczulenie:   Cena:
miejscowe  

7 000 - 9 000zł

 

 

Czym są Nici Silhouette ?

Nici Silhouette wykonane są z polipropylenu - materiału biokompatybilnego z ludzkim ciałem. Najważniejszym ich elementem są przezroczyste, elastyczne, wchłanialne stożki, które zwiększają możliwości liftingujące, a proces wchłaniania ich w miejscu zakotwiczenia prowadzi do wzrostu tkanki i produkcji nowego kolagenu, zapewniając silniejsze zawieszenie tkanek niż w przypadku tradycyjnych metod.

Sposób mocowania nici Silhouette pozwala wyeliminować problemy, jakie pojawiały się przy zastosowaniu materiałów poprzednich generacji, takich jak przesuwanie czy ryzyko zerwania się nici. Nici Silhouette nie są całkowicie wchłaniane. Dzięki temu efekt podciągnięcia i uniesienia nie tylko jest długotrwały, lecz można go także poprawić.

Jakie są korzyści ze stosowania Silhouette ?

- Brak nacięć
- Znieczulenie miejscowe
- Zmiana położenia tkanki tłuszczowej w okolicy jarzmowej i przywrócenie objętości
- Natychmiastowe efekty - pacjent może wrócić do pracy i normalnego życia bezpośrednio po zabiegu
- Zabieg jest bezpieczny, a korekcja utrzymuje się przez dłuższy czas
- Cienkie igły i elastyczne stożki zapewniają zadowalające efekty zabiegu bez dyskomfortu dla pacjenta

Nici Silhouette można z powodzeniem stosować wraz z innymi zabiegami medycyny estetycznej, np. wstrzykiwaniem kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej, co dopełnia naturalnego efektu i poprawia ich rozmieszczenie w wygodny sposób.

Komu polecany jest zabieg ?

To nowa, bezpieczna alternatywa dla operacyjnego liftingu twarzy i szyi. Polecana pacjentom, u których pojawiły się już pierwsze oznaki starzenia się skóry na twarzy i szyi, takie jak:
- utrata jędrności skóry policzków i okolic żuchwy
- bruzdy nosowo-wargowe
- zmarszczki mimiczne
- opadające kąciki ust

Jak wygląda zabieg ?

Wprowadzenie nici Silhouette następuje poprzez małe nacięcie w okolicy skroniowej lub zamałżowinowej. Nici zawierają małe haczyki, co pozwala na podniesienie do góry tkanek , a w rezultacie do powstania nowego kolagenu wokół nici. Proces dalszego podnoszenia się tkanek i napinania skóry trwa przez rok, a efekt liftingu utrzymuje się przez ok. 5 lat.

Jak długo trwa zabieg ?

Zabieg wprowadzenia nici Silhouette przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, w asyście anestezjologa, i trwa ok. 45 minut bez widocznych śladów po przeprowadzonym zabiegu. W ciągu 2-4 dni pacjent może powrócić do normalnej aktywności.

Jakich efektów możesz się spodziewać po zabiegu ?

- wygładzenie bruzd nosowo-wargowych,
- redukcja zmarszczek mimicznych i innych oznak starzenia skóry,
- widoczne napięcie skóry twarzy i szyi,
- poprawa owalu twarzy i policzków
- uwydatnienie kości policzkowych
- spłycenie bruzd nosowo – wargowych
- korekcja opadających kącików ust

 

Script logo
kontakt