SYLWETKA - CHIRURGIA PLASTYCZNA

 

 

1. PLASTYKA BRZUCHA (ABDOMINOPLASTYKA)

2. LIPOSUKCJA

3. POWIĘKSZANIE POŚLADKÓW IMPLANTAMI

4. KOREKTA CHIRURGICZNA BLIZN

 

 

1. Plastyka brzucha (abdominoplastyka)

Czas zabiegu: Czas pobytu w klinice: Rekonwalescencja:
po konsultacji z lekarzem 2 dni

1-2 tygodnie

 

Znieczulenie:   Cena:
   

od 13 000 zł

 

Kto jest najlepszym kandydatem do zabiegów abdominoplastyki?

Plastyka brzucha pozwala nie tylko na pozbycie się zalegającego tłuszczu z tej części ciała, ale przede wszystkim likwiduje nadmiar skóry. Wskazaniem do tego zabiegu jest właśnie nadmiar wiotkiej skóry, która zwisa tworząc luźne fałdy, których nie daje się zredukować mimo stosowanych ćwiczeń i diet. Abdominoplastyka jest także często stosowana u kobiet po przebytych ciążach, u których nastąpiło rozejście się mięsni brzucha a także osoby starsze u których występują znaczne zwisy skóry w dolnej części brzucha spowodowane zmniejszeniem jędrności i elastyczności skóry.

Jak wygląda zabieg?

Cięcia chirurgiczne zlokalizowane są wokół pępka i w dole brzucha. Powłoki brzuszne odwarstwia się na całej powierzchni aż do dolnych żeber, mięśnie zbliża się a nadmiar tkanki tłuszczowej wycina, tworzy się też nowy pępek. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym.

Jak długo po zabiegu należy pozostać w Klinice?

Po operacji pacjent pozostaje w Klinice 2 dni. Okres powrotu do pełnej sprawności trwa od 10 do 14 dni. Okres powrotu do pełnej sprawności trwa do około 14 dni po zabiegu.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Po zakończeniu operacji specjalista nakłada na ranę opatrunek oraz specjalne ubranie uciskowe – w ten sposób minimalizuje się powstawanie obrzęków i wspomaga gojenie. Dreny, zapobiegające gromadzeniu się krwi i płynów są usuwane po 2 dniach.Początkowo efekt zabiegu może być niezbyt dobrze widoczny z powodu pooperacyjnego obrzęku oraz zasinienia operowanej okolicy. Jednakże już po upływie 2-3 tygodni, pacjent powinien zauważyć różnicę.Ranę należy przemywać środkami zaleconymi przy wypisie przez lekarza prowadzącego. Przez sześć tygodni po operacji, pacjent powinien nosić pas uciskający. Przez miesiąc od operacji nie wolno wykonywać żadnych czynności wymagających wysiłku. Dotyczy to również rekreacyjnego uprawiania sportu. Do pół roku od operacji nie wolno korzystać z solarium, sauny oraz opalać się na słońcu.

 

 

2. Liposukcja

Czas zabiegu: Czas pobytu w klinice: Rekonwalescencja:
1-2h 1 dzień

 

 

Znieczulenie:   Cena:
ogólne  

1 okolica- od 8 500zł

 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg liposukcji ?

Idealnym kandydatem do liposukcji jest zdrowa fizycznie osoba o prawidłowej wadze, jednak posiadająca w niektórych w niektórych obszarach ciała nadmiar tkanki tłuszczowej nie poddającej się regularnym ćwiczeniom ani diecie. Pacjenci powinni być także zrównoważeni psychicznie i mieć realistyczne oczekiwania w stosunku do tego, co może zaoferować dana metoda. Pacjenci o sprężystej, elastycznej skórze zwykle osiągają najlepsze rezultaty, podczas gdy starsi pacjenci o obniżonej elastyczności skóry mogą nie uzyskać takich samych wyników jak młodsi pacjenci.
Należy również podkreślić, że liposukcja jest zabiegiem modelującym sylwetkę, a nie sposobem odchudzania. Zabieg również nie zlikwiduje cellulitu, czy zwiotczałej i zwisającej skóry. Zarezerwowany jest dla osób stosunkowo szczupłych, posiadających nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych regionach ciała, której nie można usunąć przy pomocy ćwiczeń fizycznych lub diety.

Jak wygląda zabieg ?

Zabieg polega na wprowadzeniu przez drobne nacięcia skórne, specjalnych kaniul. Tłuszcz jest odsysany w możliwie najkrótszym czasie. Struktury stałe takie jak naczynia krwionośne, naczynia limfatyczne i tkanka łączna nie zostają uszkodzone, gdyż mają większą bezwładność niż tkanka tłuszczowa. Dzięki temu proces gojenia po zabiegu przebiega znacznie szybciej, a krwiaki występują rzadziej. Metoda ta jest bardzo delikatna, mało inwazyjna a równocześnie precyzyjna. Blizny, które pozostają po odessaniu tłuszczu maja długość od 1,5 mm do 2,5 mm i są praktycznie niewidoczne.
Aby nie narazić pacjenta, w czasie jednego zabiegu nie można odessać większej dawki niż trzy, maksymalnie cztery litry tłuszczu. Odessanie większej ilości, może doprowadzić do groźnych powikłań.

Jak wygląda okres rekonwalescencji ?

Po zabiegu odczuwa się pewien dyskomfort, ból, wrażenie sztywności, pieczenie lub czasowe zdrętwienie. Możliwy jest obrzęk oraz krwawienie z nacięć. W miejscu nacięć mogą zostać założone na pewien czas małe dreny zapobiegające gromadzeniu się płynu. Chirurg może przepisać leki przeciwbólowe, by pomóc uśmierzyć ból lub odczuwany dyskomfort, jak również antybiotyki, aby przeciwdziałać rozwojowi ewentualnej infekcji. Pacjenci powinni zacząć spacery tak wcześnie, jak to tylko możliwe, w zależności od zaleceń lekarza, by zapobiec powstawaniu zakrzepów w nogach.
Ubranie uciskowe nosi się zazwyczaj przez okres 3 miesięcy, by wspomóc skórę oraz kontrolować obrzęk. Szwy usuwa się w ciągu ośmiu do dziesięciu dni. Większość obrzęków oraz zasinień ustępuje do trzech tygodni, choć pewien delikatny obrzęk może utrzymywać się przez ponad sześć – siedem tygodni. Po operacji zauważyć można wyraźną zmianę w kształcie swojego ciała, chociaż ostateczne rezultaty staną się widoczne, kiedy cały obrzęk zupełnie zniknie.

Po jakim czasie widać efekty liposukcji ?


Już po około tygodniu od zabiegu można obserwować znaczną różnicę w wyglądzie ciała. Efekt będzie natomiast jeszcze lepiej widoczny po ustąpieniu obrzęku czyli po 4-6 tygodniach. Jeżeli oczekiwania pacjenta co do wyniku zabiegu są realistyczne, będzie on mile zaskoczony. Zmianę kształtów ciała będzie szczególnie dobrze widać w mniejszych rozmiarach odzieży. Pacjent powinien jednak pamiętać, że jedynie trwała zmiana diety i wykonywanie odpowiednich ćwiczeń fizycznych mogą zagwarantować długotrwałe utrzymanie się efektu.

3. Powiększanie pośladków implantami

Implanty pośladków stają się coraz bardziej popularnym zabiegiem kosmetycznym. Dla wielu osób pośladki to bardzo zmysłowa część ciała. Coraz więcej kobiet pragnie mieć okrągłe pośladki i tym samym podnieść swój seksapil. Nawet odpowiednie ćwiczenia fizyczne oraz siłowe nie są w stanie w pełni wymodelować figury.

Dla kogo wskazany jest zabieg ?

Operacja jest wspaniałym rozwiązaniem dla tych, którzy nie są zadowoleni z wyglądu swoich pośladków i pragną poprawić swoje samopoczucie oraz życie intymne. Szczególnie jest polecany :
- dla osób z problemem obwisłych pośladków
- dla osób ze zbyt płaskimi pośladkami
- dla osób z nierównymi pośladkami
- dla osób chcących powiększyć pośladki

Jakie są warunki konieczne do przeprowadzenia zabiegu ?

Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu jest dobry ogólny stan zdrowia, prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych. Przeciwwskazania do zabiegu to: zaburzenia krzepliwości, nieregulowane nadciśnienie tętnicze, stany zapalne operowanej okolicy.

Jak wygląda zabieg ?

Do powiększenia pośladków stosowane są implanty silikonowe. Posiadają one powłokę z trwałego, elastycznego żelu silikonowego i wypełnione są również żelem o twardej konsystencji. Ten rodzaj silikonu posiada większą wytrzymałość na ucisk w porównaniu z implantami do powiększania piersi. Implanty dostępne są w dwóch profilach: okrągłym lub owalnym, a ponadto implanty owalne mogą być gładkie lub teksturowane. Spośród nich na pewno lekarz będzie mógł wykonać odpowiedniego wyboru, bo każda torebka silikonowa występuje w trzech rozmiarach i przynajmniej trzech różnych wagach. Implanty umieszczane są pomiędzy mięśniem pośladkowym wielkim i średnim lub powięzią tak, by wypełnić pośladki w górnej albo dolnej części w zależności od potrzeb pacjenta.

Jak przebiega okres rekonwalescencji ?


Rekonwalescencja jest dosyć długa i może trwać nawet do 4 tygodni. Przez pierwszy tydzień po zabiegu należy ograniczyć chodzenie, a siadać nie powinno się przez około 2 tygodnie. Szwy zdejmuje się po około 10 dniach. Blizny pooperacyjne ukrywane są w bruździe międzypośladkowej i wraz z czasem stają się coraz mniej widoczne. Niewątpliwą zaletą powiększenia pośladków implantami jest trwałość efektu. Nie oznacza to jednak, że raz wszczepione implanty będą wieczne. Po tego typu zabiegu należy również uważać na nagłe wahania wagi. Zarówno wyszczuplenie, jak i przytycie może bowiem skutkować deformacją pośladków.

Jakie są korzyści z przeprowadzenia zabiegu ?


wymodelowanie kształtu pośladków – powiększenie pośladków lub zmniejszenie
powiększenie, podniesienie płaskiej pupy
natychmiastowe efekty
poprawa nastroju, samooceny pacjenta
szybki powrót do normalnego trybu życia

4. Korekta chirurgiczna blizn

Czas zabiegu: Czas pobytu w klinice: Rekonwalescencja:
   

 

 

Znieczulenie:   Cena:
miejscowe  

od 1 000zł

 

Usuwanie blizn

jest zabiegiem pozwalającym podnieść aspekty estetyczne wszystkich miejsc, gdzie została naruszona integralność skóry. Wszelkie zranienia czy też przeprowadzane zabiegi chirurgiczne skutkują pojawieniem się blizny. Jest to naturalny rezultat gojenia się skóry, która odzyskuje w ten sposób swoją ciągłość. Blizna jest zawsze inna niż tkanka okoliczna, natomiast jej wygląd uzależniony jest od takich elementów jak umiejscowienie i jej przebieg, sposób powstania, proces gojenia się, a także indywidualne predyspozycje każdej osoby.
Trzeba pamiętać, iż całkowite usuwanie blizn jest niewykonalne – możliwa jest jedynie korekcja blizn mająca na celu zminimalizowanie negatywnych aspektów estetycznych oraz funkcyjnych.

Jaki rodzaj znieczulenia jest stosowany podczas zabiegu ?

Większość zabiegów przeprowadzanych jest z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego, natomiast sam czas trwania zależny jest od rozmiarów blizny.

Jakiego efektu można się spodziewać ?

Ostateczny efekt zależy nie tylko od techniki chirurgicznej ale w dużej mierze od indywidualnych zdolności do gojenia skóry pacjenta. Efekt zabiegu będzie lepszy gdy nowa blizna będzie przez wiele miesięcy masowana i pielęgnowana specjalnymi preparatami tj. żele Dermatix, Veraderm.

Jakie są metody chirurgicznej korekcji blizn ?

Istnieje wiele sposobów chirurgicznej korekcji blizn. Najczęściej stosowane metody to :
Wycięcie blizny i zszycie rany.
W przypadkach mniej skomplikowanych wystarczy wycięcie starej blizny, odpowiednie przygotowanie brzegów rany i zszycie ich cienką nicią. Nie należy jednak spodziewać się, że blizna całkowicie zniknie. Takie nastawienie zniweczy tylko zadowolenie z osiągniętego wyniku.
Plastyka Z.
Poza wycięciem starej blizny wykonuje się dwa dodatkowe nacięcia w taki sposób, że po zszyciu nowa blizna przyjmuje kształt litery Z. W ten sposób lepiej dopasowuje się bliznę do układu naturalnych załamań skóry, a zatem czyni ją mniej widoczną. Ponadto w załamkach i zmarszczkach napięcie skóry jest mniejsze, co sprzyja gojeniu się rany.
Plastyka W.
Bliznę wycina się łamaną linią, która po zszyciu brzegów rany przyjmuje kształt wielokrotnie powtórzonej litery W. Metodę tę stosuje się zwłaszcza wtedy, gdy blizny są długie. Ząbkowany przebieg nowej blizny sprzyja jej lepszemu gojeniu się, a ponadto sprawia, że jest trudniejsza do prześledzenia, a dzięki temu mniej widoczna.

Jak wygląda okres rekonwalescencji ?


Rekonwalescencja po zabiegu zazwyczaj nie wymaga hospitalizacji. Konieczne jest jednak ścisłe stosowanie się do zaleceń lekarza prowadzącego. Do najważniejszych zalicza się obowiązek utrzymania higieny w obrębie operowanych miejsc. Przez pierwsze dni po zabiegu pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort objawiający się bólem w okolicach poddawanych zabiegowi. Dolegliwości bólowe można z powodzeniem uśmierzyć przy pomocy środków nie zawierających kwas acetylosalicylowego. Przyjmowanie aspiryny, a także palenie tytoniu stanowczo wzbronione jest także w okresie bezpośrednio poprzedzającym zabieg.


Usunięcie zmian barwnikowych z badaniem histopatologicznym

Script logo
kontakt