Piersi-CHIRURGIA PLASTYCZNA

 

 

1. POWIĘKSZANIE PIERSI

2. LIFTING PIERSI

3. LIFTING PIERSI Z REDUKCJĄ GRUCZOŁU

4. WYMIANA IMPLANTÓW

5. GINEKOMASTIA

6. PLASTYKA BRODAWEK

 

 

1. Powiększanie piersi

Czas zabiegu: Czas pobytu w klinice: Rekonwalescencja:
1,5h 2 dni

1-2 tygodnie

 

Znieczulenie:   Cena:
lokalne  

13 500-16 000zł

 


Jaka jest najlepsza metoda powiększenia piersi ?

Operacje estetyczne piersi stanowią obecnie główny obszar działania pracy chirurgów-plastyków.

Istnieje wiele metod powiększania piersi:

- implanty silikonowe,

- implanty solne

- kwas hialuronowy oraz

- własny tłuszcz pacjentki.

Panie, które poddały się korekcie piersi dającą jedynie tymczasowy wynik, wracają do chirurga i oczekują metody dającej trwały rezultat. W związku z tym również chirurdzy plastycy częściej zwracają się w kierunku korekty piersi implantami silikonowymi. Jest to obecnie jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej

Jakich efektów możesz się spodziewać jeżeli zdecydujesz się na zabieg ?

Zabieg powiększania piersi może uczynić piersi bardziej proporcjonalnymi w stosunku do reszty ciała, może wyrównać piersi, różniące się rozmiarem lub kształtem, powiększyć lub też przywrócić kształt piersiom, które straciły swój kształt na skutek ciąży, po spadku wagi czy nawet wieku.

Czy zabieg jest bezpieczny ?

Rolą każdego chirurga-plastyka jest poinformowanie pacjentek o korzyściach, jakie płyną z operacji, ale również o związanym z nią ryzykiem. Wszystkie kwestie związane z zabiegiem rozważane są na konsultacji.
Jednym z głównych warunków prawidłowego wykonania operacji powiększenia piersi jest właściwy dobór wielkości i kształtu protezy silikonowej do wymiarów konkretnej pacjentki. Dobór odpowiedniego rozmiaru i kształtu implantu jest przedyskutowany z pacjentką podczas pierwszej wizyty u chirurga-plastyka.

Jak wygląda zabieg ?

W czasie zabiegu wytwarza się w tkance piersiowej kieszeń, w której umieszcza się implant. Nacięcie najczęściej wykonywane jest wzdłuż fałdu pod piersią. Powiększenie piersi przebiega pod znieczuleniem ogólnym. Założenie implantów silikonowych z cięć zlokalizowanych w bruździe podpiersiowej pozwala na powiększenie i równoczesne modelowanie piersi przy maksymalnym ograniczeniu ryzyka powikłań. Po zakończonym zabiegu pacjentka przebywa w klinice przez dwie doby, do momentu usunięcia drenów.

Jak wygląda rekonwalescencja ?

Okres rekonwalescencji wynosi minimum 7 dni. Po zabiegu, pacjentka nie powinna angażować się w forsowne zajęcia przez okres około 2 -3 tygodni. Bardzo ważnym elementem w czasie rekonwalescencji jest stosowanie biustonoszy pooperacyjnych. Zostały one tak zaprojektowane, aby zapewnić dodatkowe podtrzymanie piersi. Po zabiegu ponownie mierzy się piersi i dopasowuje odpowiedni stanik.

Co dodatkowo warto wiedzieć ?

- Operacje powiększenia biustu nie zwiększają ryzyka zachorowania na raka piersi, jak głoszą obiegowe opinie.
- Gdy piersi opadają i są zwiotczałe, implant ich nie podniesie. W takim przypadku najlepiej obok operacji wykonać lifting piersi.
2. Lifting piersi

Czas zabiegu: Czas pobytu w klinice: Rekonwalescencja:
3h 2 dni

2-4 tygodnie

 

Znieczulenie:   Cena:
lokalne  

13 000-18 500zł

 

Dla kogo polecany jest zabieg mastopeksji ?

Zabieg podniesienia piersi wykonuje się w przypadku ich zwiotczenia, opadnięcia, braku jędrności, u kobiet które np. przestały karmić i ich biust stał się obwisły-choć nadal w rozmiarze proporcjonalnym do sylwetki. Dzięki mastopeksji można przywrócić piersiom dawne położenie, kształt i napięcie. Poprawa wyglądu piersi wpływa bardzo pozytywnie na psychikę pacjentek, na ich samoocenę. Trwałość wyników operacji zależy od wielkości piersi, ich elastyczności, gwałtownych zmian wielkości biustu spowodowanych tyciem i chudnięciem. Najlepsze efekty uzyskuje się u kobiet z małymi piersiami.

Zabieg szczególnie jest polecany :

 • dla kobiet z problemem jędrności biustu ( np. które karmiły piersią )
 • dla kobiet z wrodzonymi niedoskonałościami biustu ( np. piersi różnej wielkości lub kształtu)
 • dla osób z dobrym ogólnym stanem zdrowia

Jakie warunki są konieczne aby zakwalifikować się do zabiegu ?

Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu jest:

 • dobry ogólny stan zdrowia,
 • prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych.

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zabiegu są:

 • czynne i nieregulowane choroby internistyczne jak:
 • nadciśnienie tętnicze,
 • choroba wieńcowa,
 • choroby tarczycy,
 • cukrzyca,
 • duszności w wywiadzie oraz
 • zaburzenia krzepliwości,
 • czynna infekcja ropna skóry klatki piersiowej.

Jak wygląda operacja ?

Istnieje wiele technik operacyjnych podniesienia piersi. Do naszych pacjentek podchodzimy indywidualnie pomagając w decyzji, który lifting najlepiej odpowiada ich oczekiwaniom. Zdajemy sobie sprawę, że każde ciało jest inne, a każdy pacjent ma swój cel estetyczny. Bez względu na wymagane cięcie, zabieg liftingu piersi przeprowadzany jest tak, aby blizna mogła zostać ukryta pod stanikiem lub strojem kąpielowym. Zastosowanie konkretnego sposobu nacięć zależy od indywidualnych czynników i zastosowanej techniki operacyjnej.

Jakie są zalecenia pooperacyjne ?

Obrzęk, obniżona wrażliwość piersi czy brodowa sutkowych są reakcjami pooperacyjnymi i stopniowo zanikają.

Zwykle około 2 doby usuwane są dreny.

Około 8 – 10 dnia usuwany jest cieniutki szew wokół otoczek brodawek ( jeśli jest zakładany ).

Po zabiegu przez okres 3 miesięcy zaleca się noszenie specjalistycznego stanika modelującego biust ( ułatwia poruszanie się, łagodzi dolegliwości bólowe, przyspiesza gojenie się ran, a przede wszystkim modeluje kształt piersi. Zażywanie regularne środków przeciwbólowych według zaleceń operatora pozwoli wyeliminować ból pozabiegowy.

Do pracy (jeśli jest lekka ) możemy wrócić po ok. 2 tygodniach po zabiegu. Przez przynajmniej kilka tygodni należy unikać dźwigania ciężkich przedmiotów.

Należy również zrezygnować w tym czasie z ćwiczeń fitness, pływania w basenie i innych ćwiczeń ruchowych, które mobilizują górną cześć klatki piersiowej.

Powrót do pracy w zależności od jej rodzaju jest możliwy po około 1 – 3 tygodni. Nie wskazane jest spanie w pozycji na brzuchu i boku. Wskazane jest samodzielne masowanie piersi oraz stosowanie maści zmiękczających blizny.


3. Lifting piersi z redukcją gruczołu

Czas zabiegu: Czas pobytu w klinice: Rekonwalescencja:
3h 2 dni

2-4 tygodnie

 

Znieczulenie:   Cena:
lokalne  

od 15 000zł

 

Upływający czas, ciąża, karmienie piersią, nadmierny rozrost gruczołu piersiowego i działanie przyciągania ziemskiego powodują niekorzystne zmiany w wyglądzie kobiecych piersi. Nadmierna wiotkość skóry odpowiada za utratę ładnego kształtu i konsystencji piersi, które staja się opadające.


Jakie warunki muszą być spełnione aby zakwalifikować się do zabiegu ?

Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu jest dobry ogólny stan zdrowia, prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zabiegu są czynne i nieregulowane choroby internistyczne jak: nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, choroby tarczycy, cukrzyca, duszności w wywiadzie oraz zaburzenia krzepliwości, czynna infekcja ropna skóry klatki piersiowej.


Jak wygląda zabieg ?

Podczas zabiegu zostaje usunięty nadmiar gruczołu piersiowego i skóry, brodawka piersiowa wraz z otoczką zostają przesunięte, a pozostała tkanka piersiowa zostaje na nowo uformowana. W najszerzej stosowanej technice pomniejszenia piersi wykonuje się cięcia, które obrysowują otoczkę i dalej biegną pionowo w dół piersi i poziomo wzdłuż fałdu skórnego pod piersią. Są również inne techniki pomniejszenia piersi, które mogą eliminować nacięcia pionowe, poziome lub oba. Zastosowanie konkretnego sposobu nacięć zależy od wielkości gruczołu piersiowego i zastosowanej techniki. W efekcie końcowym piersi są bardziej zwarte, jędrne i położone wyżej.


Jakie są zalecenia pooperacyjne ?

Piersi po zabiegu usztywnione są specjalnym biustonoszem, którego noszenie zaleca się przez kilka tygodni zarówno w dzień jak i w nocy
Wskazane jest ograniczenie aktywności fizycznej
Przez około 2 tygodnie należy unikać sauny, wysokich temperatur i gorących kąpieli
Po 7 – 10 dniach następuje usunięcie szwów podczas wizyty kontrolnej
Po zabiegu zaleca się pozostanie w domu przez kilka dni

Czy efekt zabiegu jest trwały ?

Efekt utrzymuje się w sposób bardzo indywidualny. Czynniki takie jak ciąża, starzenie się czy zmiana wagi mogą doprowadzić do ponownego obwisania piersi. Efekty zabiegu mogą zostać przedłużone poprzez odpowiednią profilaktykę ( np. sportowy biustonosz ) w czasie zwiększonej aktywności fizycznej.

4. Wymiana implantów

Czas zabiegu: Czas pobytu w klinice: Rekonwalescencja:
po konsultacji z lekarzem 2 dni

1-2 tygodnie

 

Znieczulenie:   Cena:
lokalne  

od 14 000zł

 

 
 


5. Ginekomastia

Czas zabiegu: Czas pobytu w klinice: Rekonwalescencja:
po konsultacji z lekarzem 1 dzień

1-2 tygodnie

 

Znieczulenie:   Cena:
miejscowe  

od 9 000zł

 


Przyczyny powstania ginekomastii ?

Ginekomastia jest problemem klinicznym dotyczący tylko mężczyzn. Opisuje się ją jako nadmierny przerost gruczołu piersiowego ( przerost tkanki gruczołowej ). Ginekomastia może pojawić się w każdym wieku, może mieć podłoże dziedziczne. Pojawieniu się ginekomastii może sprzyjać marskość wątroby, przyjmowanie środków anabolicznych, czy charakter wykonywanej pracy lub codziennych zajęć. Jej wystąpienie zależne jest także od czynników hormonalnych, środowiskowych, metabolicznych, diety i innych. Przejściowo występuje w okresie dojrzewania i zwykle samoistnie zanika. Występuje w dowolnym okresie życia mężczyzny i dotyczy jednej lub obu piersi.

Jakie są rodzaje ginekomastii ?

Wyróżnia się trzy rodzaje ginekomastii:

 • gruczołowa (wymaga chirurgicznego usunięcia)
 • gruczołowo – tłuszczowa 
 • tłuszczowa (pseudginekomastia)

Jaki jest przebieg operacji ?

Gruczoł piersiowy w ginekomastii zbudowany jest z tkanki gruczołowej i tłuszczowej. Postępowanie chirurgiczne uzależnione jest od przewagi jednej z nich. W przypadku przewagi tkanki tłuszczowej wystarczy usunąć nadmiar tkanki poprzez jej odessanie. Jednak gdy przeważa tkanka gruczołowa zabieg powinien polegać na chirurgicznym usunięciu całego gruczołu.

 

Obecnie dzięki rozwojowi chirurgii estetycznej, zabieg chirurgicznego leczenia ginekomastii polega w pierwszym etapie na odessaniu tkanki tłuszczowej, a kaniulą wprowadza się najczęściej z cięcia w fałdzie podpiersiowym. Gdy jednak po zastosowaniu liposukcji nadal wyczuwalne jest pod otoczką zgrubienie stanowiące tkankę gruczołową zabieg poszerza się o jego wycięcie. Wykonuję się wówczas cięcie w fałdzie podpiersiowym, pod pachą lub na granicy otoczki i skóry otaczającej i usuwa nadmiernie rozrośnięty gruczoł. W przypadku dużych, obwisłych piersi zachodzi konieczność wycięcia nadmiaru skóry i przesunięcie otoczki ku górze. Tę plastykę wykonuje się niezwykle rzadko, gdyż podczas liposukcji skóra ulega najczęściej znacznemu obkurczeniu poprzez pobudzenie jej włókien elastycznych.

Jakie są zalecenia pooperacyjne ?


Niezależnie od techniki zabiegu, wycięcia czy odsysania, przez kilka dni możesz odczuwać pewnego rodzaju dyskomfort. Dla wyeliminowania dolegliwości bólowych chirurg przepisuje leki przeciwbólowe. Przez pewnie czas obszar operowany będzie opuchnięty i mogą być widoczne siniaki. Pacjent musi nosić pas uciskający w dzień i w nocy przez okres ok. 1,5 miesiąca. Przez okres 2 miesięcy nie można korzystać z basenu, solarium i sauny.

Jakie badania są wymagane ?

 • badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi
 • morfologia
 • badanie USG
 • opinia endokrynologa

Jakie warunki muszą być spełnione aby zabieg został przeprowadzony ?


Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu jest dobry ogólny stan zdrowia oraz prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu ?


Nieregulowana cukrzyca
Ropne stany zapalne skóry operowanych okolic
Skazy krwotoczne


6. Plastyka brodawek

Czas zabiegu: Czas pobytu w klinice: Rekonwalescencja:
po konsultacji z lekarzem -

1-2 tygodnie

 

Znieczulenie:   Cena:
miejscowe  

4 000zł

 

Script logo
kontakt