Nadpotliwość- Botox

Botox

jest wykorzystywany w leczeniu nadmiernej potliwości - jest on bezpośrednio wstrzykiwany w obszar pach lub w inne wybrane miejsce. Powstrzymuje działanie nerwów, które połączone są z gruczołami wydzielania zewnętrznego. W efekcie wydzielanie potu zostaje zahamowane.

Jak wygląda zabieg ?

W zależności od obszaru na którym będzie stosowana kuracja procedura trwa 10 do 20 minut i polega na kilku drobnych wstrzyknięciach. U pacjentów może wystąpić pewny minimalny dyskomfort związany z zastrzykami igłą. Zaletą tej metody jest mała inwazyjność i możliwość powrotu do normalnej aktywności bezpośrednio po zabiegu.

Kiedy możesz się spodziewać efektów zabiegu?

Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 dniach i utrzymują się od 4 do 6 miesięcy. Po tym okresie zalecane jest powtórzenie terapii w celu podtrzymania efektu.

Jak postępować po zabiegu?

Zabieg na ogół nie pozostawia śladów. Zdarza się lekkie zaczerwienienie, które zwykle ustępuje po około godzinie. Po zabiegu możesz wrócić do pracy i codziennej aktywności. Tuż po zabiegu powinno się zadbać o ograniczenie ruchów mięśni, graniczących z tymi w które preparat był wstrzykiwany.

Czy zabieg jest bezpieczny ?

Botox jest substancją sprawdzoną w licznych procedurach, a metoda spłycania zmarszczek wykorzystująca toksynę botulinową typu A należy do najbezpieczniejszych. Działa bowiem wyłącznie czasowo, a dodatkowo wykorzystuje się niewielkie ilości preparatu

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Botox'u?

1) bezwzględne:
· zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)
· nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie)
· stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia:
(aminoglikozydy, aminochinolony, D-penicylamina, cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna)
· miejscowe infekcje skóry
· ciąża, okres laktacji
2) względne:
· zaburzenia krzepnięcia
· stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna)

Przed zabiegiem należy powiadomić lekarza o przyjmowanych preparatach farmakologicznych bądź lekach.

Script logo
kontakt