Mezoterapia, Mezolifting

 

MezoterapiaCzym jest mezoterapia ?

Mezoterapia to niechirurgiczna metoda regeneracji skóry polegająca na podawaniu drogą iniekcji (zastrzyków) za pomocą pistoletu substancji czynnych w głąb skóry w celu poprawienia jej metabolizmu, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz prawidłowego odżywiania i nawilżenia skóry.
Ta nowoczesna metoda cieszy się ogromną popularnością ponieważ śródskórne wprowadzenie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty w korekcji zmarszczek, poprawia kondycję włosów i gładkość skóry ciała co wpływa na doskonałe samopoczucie i pewność siebie.

Co daje mezoterapia ?

Mezoterapia jest jedyną i niekwestionowaną metodą terapeutyczną, która przynosi wręcz natychmiastowe rezultaty. Można jedynie powiedzieć, ze oprócz operacji chirurgii plastycznej nie istnieje sposób bardziej efektywny niż mezoterapia w rewitalizacji, odmładzaniu i liftingowaniu skóry.
To skuteczna metoda :
- rewitalizująca skórę,
- regenerująca skórę,
- przeciwzmarszczkowa
- hamująca wypadanie włosów oraz pobudzająca ich porost
- odmładzająca skórę,
- oddziałującą na ochronę: foto-starzenie skóry
- przeciwtrądzikowa

Dla kogo przeznaczony jest zabieg ?

Jest to zabieg dla wszystkich, którzy chcą wyglądać młodziej. Mezoterapia igłowa przynosi znakomite rezultaty u pacjentów z delikatną, wiotką, odwodnioną a także dojrzałą skórą, która traci jędrność. To znakomita metoda na znaczącą poprawę kondycji skóry bez interwencji chirurgicznej.
To również doskonała metoda na poprawę owalu twarzy i likwidację fotouszkodzeń czyli zmian powstałych z powodu częstego opalania się. Jeżeli właśnie wróciłaś z wakacji i twoja skóra jest przesuszona, to jest idealny zabieg dla Ciebie.
Zabieg przeznaczona jest zarówno dla dojrzałej jak i młodej skóry mającej problemy z bliznami po trądziku.

Jak wygląda zabieg ?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu preparatów pod oczy, na twarz, szyję jak i na poszczególne obszary ciała. Dzięki tej technice można wprowadzić substancje aktywne, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Lekarz indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera zestaw substancji aktywnych. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry a odpowiednie kombinacje substancji aktywnych pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty w krótkim czasie.

Co będziesz odczuwać po zabiegu?

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, jednak już po kilku pierwszych dniach odzyskuje swój naturalny koloryt.

Jakie są zalety mezoterapii ?

Dzięki tej metodzie w sposób nie chirurgiczny możemy poprawić kondycję skóry, wprowadzając głęboko śródskórnie substancję czynną. Wprowadzone preparaty stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny.
Skóra sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej wypoczętej, a w przypadku wypadania włosów proces wypadania zostaje zahamowany a w 20% możliwe jest odrastanie włosów z regeneracją struktury włosa. W przypadku cellulitu następuje wzrost metabolizmu komórek tłuszczowych co prowadzi do ogólnego ujędrnienia i usunięcia lub jego zredukowania

Jak często muszę wykonywać zabieg ?

Mezoterapia przynosi efekt wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Najlepsze rezultaty uzyskuje się po 3 - 4 zabiegach wykonywanych co 3 – 4 tygodnie.

Jakie są przeciwwskazania ?

- Ciąża, karmienie piersią
- Nowotwór
- Choroby autoimmunologiczne (łuszczyca, bielactwo, stwardnienie rozsiane)
- Ropne stany zapalne skóry
- Opryszczka aktywna
- Stosowanie leków przeciw krzepliwych
- Aktywna infekcja w miejscu wykonywania zabiegu
- Zakażenie gronkowcem złocistym
- Cukrzyca

Script logo
kontakt