laseroterapia naczyniowa

Laseroterapia zewnętrzna


Drobne popękane naczynka krwionośne, teleangiektazje, wenulektazje, pajączki są często poważnym problemem estetycznym. Stosując odpowiednio dobraną energię i długość fali lasera można wybiórczo zamknąć nieestetyczne naczynka bez uszkodzenia otaczającej skóry.


Jak wygląda zabieg ?
Obszar poddawany zabiegowi jak i głowica są dezynfekowane, a oczy osób obecnych w gabinecie chronione są specjalnymi okularami. Głowica wykonana z szafirowego szkła przykładana jest do zmiany naczyniowej. Czerwona wiązka naprowadzająca zapewnia precyzję zabiegu oraz jego lepsze efekty. Następnie następuje strzał światła laserowego, w trakcie którego pacjent odczuwa delikatny dyskomfort. Kolejne strzały wykonywane są dokładnie wzdłuż zmiany naczyniowej. Głowica, dzięki czerwonej wiązce naprowadzającej, jest niezwykle precyzyjna, co skraca czas procedury i minimalizuje czas kuracji do kilku zabiegów.

Jakich efektów możesz się spodziewać ?

Terapia laserem daje znakomite efekty w przypadku leczenia zmian naczyniowych od małych czerwonych żył do dużych obszernych naczyń żylnych nawet do koloru niebieskiego czy fioletowego. Większość osób odczuwa delikatny dyskomfort w czasie procedury, lecz znieczulenie nie jest wymagane. Pacjenci wracają do codziennej aktywności zaraz po zabiegu.

Czy wymagane są badania przed zabiegiem ?

Badania nie są wymagane. Przed rozpoczęciem terapii przeprowadzany jest szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.

Czy zabieg jest bolesny ?

Zabiegi są praktycznie bezbolesne. W momencie strzału lasera możemy odczuwać jedynie lekkie ukłucie lub pieczenie.

Co możesz odczuwać po zabiegu ?

Jeśli naczynko było duże, po zabiegu może pojawić się siniak, obrzęk albo rumień, który w ciągu kilku godzin albo dni wchłania się. Metoda jest bezpieczna, nie pozostawia śladów i nie wymaga ograniczenia normalnej aktywności. Zabiegi laserowe można wykonywać o każdej porze roku. Zabieg niekiedy wymaga powtórzenia, zależnie od ilości i nasilenia zmian i ich lokalizacji.

Jakie są zalecenia po zabiegu ?


- Nie wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem
- Nie drażnić skóry w okolicy zabiegu
- Nie zaleca się korzystania z gorącej kąpieli, sauny 14 dni po zabiegu
- Nie zaleca się opalania ( słońce, solarium ) przez 4 tygodnie po zabiegu
- Przy zamykaniu dużej liczby naczyń na nogach przez kilka dni po zabiegu zaleca się noszenie pończoch uciskowych
- Należy zgłosić się na wizytę kontrolną po zabiegu

Script logo
kontakt