Depilacja laserowa

Depilacja laserowa
Laser LightSheer

Laser diodowy LightSheer Diode

Laser System amerykańskiej firmy Lumenis, zajmuje czołowe miejsce wśród urządzeń do depilacji laserowej ciała.

Diode Laser System jest najmocniejszym i najnowocześniejszym urządzeniem depilacyjnym na rynku światowym.

Podstawą działania lasera diodowego LightSheer jest fototermoliza selektywna następująca pod wpływem światła.

Działanie lasera diodowego polega na niszczeniu włosa za pomocą światła laserowego, które wypala komórki odżywcze włosa i tym samym zapobiega ponownej regeneracji  i jego odrastaniu.

Jak wykazały badania,jest to zjawisko najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagenu). Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów – faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są „nieme” na działanie lasera. Warunkuje to potrzebę minimum czterech zabiegów, powtarzanych średnio co 4-12 tyg.. przyjmuję się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta ok. 30-40% włosów ciemnych, po trzech zabiegach ok 80-92%. Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem – przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku. Zabieg przy użyciu lasera LightSheer daje gwarancję oczekiwanego efektu w niewielkiej liczbie zabiegów. Usuwa włosy na stałe, bezboleśnie, bezinwazyjnie, nie powodując uszkodzeń skóry.

 

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU
- ciąża
- świeża opalenizna
- kremy z retinolem, należy przestać używać min. na miesiąc przed zabiegiem
- depilacja woskiem
- zioła fotouczulające
- skłonność do przebarwień
- bielactwo, łuszczyca
- depilacja woskiem, pęsetą – min miesiąc przed planowanym zabiegiem
- peeling –min. tydzień przed zabiegiem

 


PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

 1. Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona. Jeśli tego wymaga, stosuj emolienty (kremy nawilżająco-natłuszczająco-kojące) kilka dni wcześniej.
 2. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji. Przed pierwszym zabiegiem zrobi to osoba wykonująca zabieg – umożliwi to ocenę barwy włosów. Włosy blond, siwe, rude stanowią przeciwwskazanie do zabiegu, z uwagi na brak lub małą skuteczność laserowej depilacji w ich przypadku.
 3. Przed każdym zabiegiem, włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 tygodni w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach skóry. Można natomiast je golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem, choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień wcześniej.
 4. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
 5. Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
 6. Leki światlouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec (!), nagietek, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.
 7. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. W szczególności zabieg jest możliwy 2 tygodnie po infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej.
 8. Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po insolacji naturalnej lub w solarium to 4-6 tygodni.
 9. „Opalenizna” uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air-brush) stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.
 10. Zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy, w przypadku depilacji w tym miejscu, jest możliwy 7 dni wcześniej lub 14 dni później.

 

 

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

 1. Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach, do 2-3 dni. W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) należy skórę traktować delikatnie: – myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą, – nie stosować dezodorantów i antyperspirantów (jeśli depilacja dotyczyła pach), – stosować zasypkę lub krem Alantan Plus albo Bepanthen czy Dermopanthen, – delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób, – preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.
 2. Insolacja naturalna lub w solarium jest bezwzględnie przeciwwskazana do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczna jest fotoprotekcja (kremy z filtrami anty-UVA i B o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50 lub więcej).
 3. Kolejne zabiegi – minimum trzy – należy wykonywać w odstępach średnio 4-12 tygodniowych.

 

Script logo
kontakt